اداره کل امور زنان و خانواده وزارت کشور

امیدآفرینی، انسجام اجتماعی و حفظ کیان خانواده - ز نان و نقش‌آفرینی در مدیریت بحران‌های طبیعی


فریبا نظری- مشاور امور زنان و خانواده وزیر کشور و دانشجوی دکترای جامعه شناسی گروه‌های اجتماعی  : پژوهش‌های میدانی و اسنادی نشان می‌دهند که در حوادث و بحران‌های طبیعی، زنان، کودکان و سالمندان؛ در معرض خطر بیشتری از آسیب‌های حین و پس از بحران هستند.

استقبال مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده از راه اندازی کلینیک حقوق کودک


فريبا نظري، مشاور زنان و خانواده وزارت كشور ضمن استقبال از راه اندازی کلینیک حقوق کودک گفت: این کار در اولویت کارگروه های زنان و خانواده استانداری های سراسر کشور قرار می گیرد.

فريبا نظري در افتتاحيه نخستين كنفرانس منطقه اي حقوق كودك اظهار داشت: در مسير تأمين حقوق كودكان گام هاي مثبتي برداشته شده است، اما بايد توجه داشت كه تا رسيدن به وضعيت مطلوب و ايده آل، فاصله ي زيادي پيش رويمان؛ نمايان است.


نخستین کنفرانس منطقه ای حقوق کودک توسط دبیرخانه مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری با مشارکت دستگاه های عضو از جمله دفتر امور زنان و خانواده وزارت کشور و حضور مدیران كل امور بانوان و خانواده استانداری های سراسر کشور و تعدادی از قضات و نمایندگان کشورهای عراق، پاکستان، افغانستان، لبنان، اردن، فلسطین، و موسسه ابنای بشر سوئیس آغاز بکار کرد. 

با مشارکت وزارت کشور برگزار می شود: نخستین کنفرانس منطقه‌ای «حقوق کودک»


نخستین کنفرانس منطقه‌ای حقوق کودک فردا 7 آذرماه از سوی  دبیرخانه مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری و با مشارکت وزارت کشور برگزار می شود.

قهرمانی استانداری کرمان و سازمان ثبت احوال دومین دوره مسابقات ورزشی بانوان وزارت کشور در ساری پایان یافت.


در مراسم اختتامیه دومین دوره مسابقات ورزشی بانوان وزارت کشور در ساری از تیمهای برتر این دوره از مسابقات تقدیر شد.

ورزش، شهروندان را سرزنده و شاداب می سازد، سازگاری را می آموزد و کار گروهی را ترویج می کند


در سال های اخیر زنان این سرزمین در وادی ورزش، روح انسانی و نوع دوستی جمهوری اسلامی را در میادین ورزش جهانی به عرصه ی ظهور نشاندند، که خود حاکی از ظرفیت ها و توانمندی های جامعه ی زنان در میدان ورزش است. نباید به خاطر وجود برخی موانع و مشکلات و زندگی روزمره، ورزش را از سرلوحه ی امور عقب برانیم.
بيشتر
انتصاب جدید مدیران زن
76866
با حكم استاندار آذربايجان غربي، شهلا تاجفر با حفظ سمت به عنوان سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی منصوب شد.
تاجفر، در حال حاضر مدير كل دفتر امور بانوان و خانواده ي استانداري است و در پيوند اين دو دفتر، با رويكرد اولويت حل مسائل و مشكلات اجتماعي زنان و خانواده ي استان به اين سمت انتخاب شده است.
 
554754
مریم مسرت به عنوان معاون سیاسی امنیتی فرماندار شهرستان شاهین دژ منصوب شد
انتصاب جديد مديران زن
با حکم محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی، مریم مسرت به عنوان معاون سیاسی امنیتی فرماندار شهرستان شاهین دژ منصوب شد. وي دانشجوي رشته مديريت در مقطع دكتراست.
 
افتخار آفرینان
56546
سارا بهمنیار عزیزم، دختر سرزمين درخت و آب
کسب مدال برنز بیست‌ وچهارمین دوره ي مسابقات کاراته ي قهرمانی جهان توسط شما، بار دیگر شایستگی‌ و افتخارآفرینی دختران ورزشکار کشورمان را در عرصه ي ورزش قهرمانی جهان به اثبات رسانید و موجب شادی، غرور ملی و سربلندی کشور همیشه سرافرازمان را فراهم نمود.

 ضمن قدردانی از شما ورزشکار سرزمینم، از فدراسیون مربوطه، مربیان و تمامی دست اندرکاران این رشته ي ورزشی به ويژه در استان سرسبز گيلان، قدرداني نموده و از خداوند متعال می‌خواهم پرچم داران عزت اسلامی و ایرانی در میادین بزرگ ورزشی هم چنان سرفراز و سربلند باشند.

تا باد چنين بادا
فريبا نظري پوركيايي
مشاور زنان و خانواده وزير كشور
بيشتر
معرفی زنان موفق ایران زمین
7755
سیده فاطمه حسینی از زنان موفق استان خراسان رضوی
🥀سیده فاطمه حسینی متولد روستاي فریزی استان خراسان رضوي است. وي درسال 1359 با خرید کندو، کار زنبورداری را به صورت رسمی شروع نمود. درسال 1373 موفق به تأسیس شرکت تعاونی تولیدی زنبورداری کوهدشت گردید. او هم اکنون رییس هيأت مدیره زنبورداران اين استان است.

🥀سیده فاطمه حسینی متولد يكي از روستاهاي ييلاقي دامنه ي كوه بينالود به نام فریزی در شهرستان چناران استان خراسان رضوي است. وي همسر يكي از قهرمانان ملي و جانبازان جنگ هشت ساله عراق و ايران است. 

💫علاقه مندی وي به زنبور عسل از همان ابتدای کودکی و تحت آموزش پدر، شکل گرفت و درسال 1359 باخرید کندو، کار زنبورداری را به صورت رسمی شروع نمود. درسال 1373 موفق به تأسیس شرکت تعاونی تولیدی زنبورداری کوهدشت گردید.

💫فاطمه حسيني در سال هاي دهه ي هفتاد و در توليد و پرورش بيش از دو هزار كندوي زنبور عسل و واگذاري به روستاييان در جهت اشتغال و توانمندسازي آن ها، اقدامات مؤثري انجام داد.

💫حسيني در سال ١٣٧٧، موفق به ارسال نخستين محموله ي صادراتي عسل به امارات متحده عربي شد و پس از آن، كشورهاي كويت، قطر، بحرين و تركيه به صورت مستقيم و لبنان، عربستان، عراق، عمان و تاجيكستان به صورت غيرمستقيم؛ از واردكنندگان و خريداران عسل توليد شده ي تعاوني تحت مديريت او با نام و برند تجاري" كوهدشت" بوده و هستند.

💫حسيني، در طی این سالها موفق به کسب  تقدیر نامه های بیشماری شد، از جمله: 

➖زنبوردار نمونه سال 85
➖کارآفرین نمونه سال هاي مختلف از جمله سال ٩٧
➖صادرکننده نمونه سال 91
➖بانوی برگزیده استانداری سال 94
➖صاحب تعاونی برتر ملی سال 97 
➖صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس 
➖نمایشگاه دائمی مستقر در قطر
➖دریافت گواهینامه توانمندسازی زنان از ICA
➖گواهینامه زنبورداری از شرکت caspian apiary كانادا و امريكا

💫فاطمه حسيني، همچنین رییس هیأت مدیره زنبورداران خراسان رضوی و نائب رییس کمیسیون اقتصاد و اشتغال استانداری است. وي در راستای ارتقای دانش زنبورداری با برگزاری سمینارهای آموزشی سالیانه نيز فعاليت دارد.

45435
خانم رقيه كارگر يكي از موفق ترين كارآفرينان در حوزه ي سنگ و سيمان كشور است و به ويژه در بخش صادرات سيمان، شهرتي برون مرزي  يافته است  


رقیه کارگر، متولد ۱۳۴۹، دارای مدرک کارشناسی زبان انگليسي از دانشگاه الزهرا و دارای مدرك F.C.E از دانشگاه کمبریج انگلیس است. 
 
از سال ۱۳۸۰ شروع به فعالیت اقتصادي كرد و  اینک با داشتن  پنج معدن سنگ هاي تزييني (چهار معدن در آذربايجان غربي و يكي در كردستان ) و یک کارخانه، براي صد نفر به صورت مستقيم و براي هزار نفر به طور غير مستقيم؛ اشتغال زایی نموده است . 
 
خانم كارگر، مدیرعامل و رییس هیئت مدیره و تنها سرمایه گذار هلدینگ صنعتی معدنی بازرگانی پاسارگاد پارسیان ارومیه و بزرگترین صادر کننده نمونه ي سیمان و کلینکر از ایران است . 
 
وي از سال ١٣٩٣ تاکنون، شركت solobay را به منظور سهولت بخشيدن به امر صادرات سيمان و سنگ در امارات، تاسيس نمود.
 
 
بيشتر
اخبار
امیدآفرینی، انسجام اجتماعی و حفظ کیان خانواده  -  ز نان و نقش‌آفرینی در مدیریت بحران‌های طبیعی
استقبال مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده از راه اندازی کلینیک حقوق کودک
فريبا نظري در افتتاحيه نخستين كنفرانس منطقه اي حقوق كودك اظهار داشت: در مسير تأمين حقوق كودكان گام هاي مثبتي برداشته شده است، اما بايد توجه داشت كه تا رسيدن به وضعيت مطلوب و ايده آل، فاصله ي زيادي پيش رويمان؛ نمايان است.
با مشارکت وزارت کشور برگزار می شود: نخستین کنفرانس منطقه‌ای «حقوق کودک»
قهرمانی استانداری کرمان و سازمان ثبت احوال دومین دوره مسابقات ورزشی بانوان وزارت کشور در ساری پایان یافت.
1
باید تمام امکانات و ظرفیت‌های موجود را به ‌کار بگیریم تا به بهترین شکل ممکن به مددجویان عزیز بهزیستی خدمت کرده باشیم

بلوری مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان در این دیدار با تبریک ماه مبارک رمضان با بیان اینکه مسئولین مربوطه باید با جدیت و تلاش مضاعف و با پیروی  از رهنمودهای امام راحل و مقام معظم رهبری در جهت رسیدگی به امور افراد تحت پوشش کوشا باشند افزود: باید تمام امکانات و ظرفیت‌های موجود را به ‌کار بگیریم تا به بهترین شکل ممکن به مددجویان عزیز بهزیستی خدمت کرده باشیم و سعی و تلاش بیشتری در حل مشکلات این خانواده ها داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه باید برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای با هدف کاهش آسیب‌ها، فعالیت‌های پیشگیرانه و توانمندسازی مددجویان در دستور کارها باشد افزود:  امیدواریم مسئولین مربوطه به همت مردم و خیرین  به بهترین شکل به وظیفه خود عمل کنیم.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری  همچنین نظارت و شناسایی خانواده های نیازمند و معلول، آگاه سازی و مساعدت به خانواده های نیازمند، توزیع سبدکالا، کمک های موردی و اشتغال مددجویان اشاره نمود گفت: انشاءا... در سال جاری اهداف از پیش تعیین شده را بتوانیم با لطف خداوند و همکاری و مساعدت تمام دستگاه های اجرایی با گام های بلندی به مرحله ی اجرا در آوریم.

بلوری با بیان اینکه هرآنچه از امنیت، آسایش، رفاه اجتماعی و آسودگی در جامعه داریم به برکت خون شهدا و رهنمودهای امام امت است اذعان داشت: وظیفه ما است که از خانواده های تحت پوشش سرکشی و مشکلات آن ها را در حد توان برطرف کنیم.

شرح وظايف دفتر امور بانوان وزارت كشور
درحال تکمیل بوده و بزودی کامل می شود.
565

دکتر فریبا نظری پورکیایی، طی حکمی به سمت مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده منصوب شد.

 دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی در حکم انتصاب ایشان، فراهم آوردن تمهیدات لازم جهت مشارکت فعال و اثربخش زنان در عرصه فعالیتهای مختلف، تلاش در جهت تحکیم و تعالی بنیان خانواده، شناسایی وضعیت زنان و خانواده و تجزیه و تحلیل مسائل و معضلات مبتلابه آن، بررسی و انجام پژوهشهای لازم در حوزه زنان، پیگیری، رسیدگی و تسهیل در امور زنان و هدایت، راهبری و حمایت از دفاتر امور زنان و خانواده استانداریها در راستای برنامه ها و سیاستهای دولت تدبیر و امید را از جمله برنامه های ایشان در این سمت برشمرده است.
نظری پیش از این، مديركل دفتر پژوهشهای بنياد شهيد و امور ايثارگران و مديركل دفتر مشاوره و ارتباط با اجتماعات بنیادملی نخبگان بوده است. او دانش آموخته دکترای جامعه شناسی با گرایش گروههای اجتماعی است و علاوه بر نویسندگی و فعالیتهای هنری، در حوزه زنان و خانواده، نخبگان و ایثارگران سابقه فعالیت دارد. او با تدریس در حوزه جامعه شناسی و مددکاری خانواده،  دانشجويان بسیاری را پرورش داده است و همسر یکی از جانبازان دوران دفاع مقدس نیز هست.
گزارش تفصيلي نشستهاي منطقه اي مديران عامل كانونهاي سراسر كشور
تعدادكل كانونهاي سراسر كشور
آمار سازمان هاي مردم نهاد سراسر كشور
بيشتر
دیدارمشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده و مدیران کل دفاتر امور بانوان و خانواده استانداری ها با فراکسیون زنان مجلس
دیدار مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده و مدیران کل دفاتر امور بانوان و خانواده استانداری ها با رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی
گزارش تصویری اجلاس سراسری مدیران کل دفاتر امور بانوان و خانواده استانها - 17 و 18 اسفند 1394
گزارش تصویری سفر خانم دکتر فرهمندپور به استان کهگیلویه و بویراحمد- 31شهریور و اول مهر
گزارش تصویری بازدید دکتر فرهمندپور از کارخانه صنایع تبدیلی- 24 خرداد 94
گزارش تصویری دیدار دکتر فرهمندپور با خانواده شهیدان شیخی- 23 خرداد 94 - بندرعباس
نشست سراسری مدیران امور بانوان و خانواده استانداری ها با حضور وزیر محترم کشور- دوشنبه 22دی
دوره‌ی آموزشی توسعه مدل توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، ویژه مدیران کل دفاتر امور بانوان سراسر کشور- بیستم و بیست و یکم دی ماه 93
نشست خبری دکتر فرهمندپور با اصحاب رسانه استان مرکزی- چهارشنبه 29 مرداد 93
نشست دکتر فرهمندپور با بانوان دهیار و عضو شورای شهر استان مرکزی  30 مرداد
بيشتر

سایتهای مرتبط


 
امور بانوان نهای ریاست جمهوری
شورای فرهنگی اجتماعی زنان
مرکز تحقیقات زن و خانواده
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 632032
تعداد بازديد کنندگان سايت: 122490604 تعداد بازديد زيرپورتال: 32946480 اين زيرپورتال امروز: 2398 سایت در امروز: 681 اين صفحه امروز: 13
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اداره کل امور زنان و خانواده وزارت کشور می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2010 Islamic Republic of Iran - Ministry of Interior's - All rights reserved.

تحت نظارت وف بومی