اداره كل امور زنان و خانواده وزارت كشور
977978
بازدید مشاور وزیرکشور در امور بانوان وخانواده از پارک علم و فناوری آذربایجان غربی دکتر فریبا نظری پورکیایی مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده به همراه هیأتی متشکل از خانم شهلا تاجفر مدیر کل زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی و مدیران کل امور بانوان و خانواده استانداری‌های کل کشور از پارک علم و فناوری آذربایجان غربی بازدیدکردند.
در این بازدید دکتر حسن حیدری رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی به بررسی وضعیت اشتغال وکارآفرینی زنان در سطح کشور و استان پرداخت و همچنین راهکارهایی جهت شناسایی و شکوفایی استعدادهای زنان در جامعه ارائه کرد. 
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی درباره وضعیت اشتغال درآذربایجان غربی اظهارکرد: بیشترین اشتغال استان در بخش کشاورزی و به شیوه سنتی متمرکزشده است که این امر تبعات و آسیب‌های جبران‌ناپذیری را برای جامعه در پی دارد. از جمله میزان افزایش ترک تحصیل در جامعه از تبعات افزایش نامتوازن سهم کشاورزی در اشتغال است.
وی گفت: یکی از راهکارهای اصلی جامعه برای کاهش معضلات اجتماعی، فرهنگ‌سازی برای مشارکت بانوان در جامعه است. بر اساس آخرین آمار و اطلاعات، میزان مشارکت بانوان در استان آذربایجان غربی 40 درصد است در حالی که این نیاز واقعی به حضور زنان در جامعه 76 درصد است. 
وی افزود: همچنین می‌توان به منظور حمایت مالی از زنان کارآفرین، لایحه‌ای را به مجلس تقدیم کرد تا بخشی از درآمدهای مالیاتی در این زمینه صرف شود. 
دکتر حیدری درخصوص نقش و حضور بانوان در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی گفت: گزینش افراد در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی بدون در نظر گرفتن جنسیت آنها، براساس توانمندی‌هایشان انجام می‌شود، به گونه ای که اکنون نزدیک به70 درصدپست‌های مدیریتی پارک را بانوان تشکیل می‌دهند. 
همچنین در این جلسه دکتر پریسا اسمعیلی مدیر عامل شرکت «سامانه طراح کیان» از شرکت‌های مستقر در واحد مرکز رشد پارک علم و فناوری آذربایجان غربی و یکی از نخبگان این استان که توانسته به وسیله تیم 9 نفره خود، کوادکوپتر با ویژگیهای استثنایی را طراحی کند، اظهارکرد: این مدل برای پرواز طولانی مدت طراحی شده و می‌توان از آن برای پرواز ‌در مسیر‌های بلند استفاده کرد. سرکشی و پایش برای مرزبانی،جست ‌و جو و امداد و نجات از جمله کاربرد‌های آن است. 
در پایان این مراسم، فریبا نظری مشاور وزیرکشور در اموربانوان و خانواده از کوادکوپتر ساخته شده توسط شرکت «سامانه طراح کیان» پارک علم و فناوری آذربایجان غربی رونمایی کرد. محصولی که در سطح کشور همانندی برای آن وجود ندارد و ویژگی‌های منحصر بفرد آن همانند پرواز طولانی مدت و هزینه پایین نسبت به نمونه خارجی، طراحی و تولید آن توجه همگان را به خود جلب کرد.
منبع: دفتر امور بانوان و خانواده وزارت کشور
بيشتر
تمام حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به اداره كل امور زنان و خانواده وزارت كشور مي باشد و استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است
Copyright © 2010 Islamic Republic of Iran - Ministry of Interior's - All rights reserved.

تحت نظارت وف بومی