اداره كل امور زنان و خانواده وزارت كشور
8787

aspx
برگزاری نخستین نشست شورای سیاست گذاری کنفرانس بین المللی حقوق کودک / نظری : خانواده یکی از مهمترین جایگاه‌های تأمین امنیت، سلامت و رشد کودکان است نخستین نشست شورای سیاست گذاری کنفرانس بین المللی حقوق کودک به ریاست نظری مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده در دبیرخانه مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با حضور اعضای شورا تشکیل شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ فریبا نظری پورکیایی مشاور امور زنان و خانواده وزارت کشور با اعلام این خبر، گفت: چهارم تا پنجم آذرماه سال جاری، ایران، میزبان نخستین کنفرانس بین المللی حقوق کودک خواهد بود.
وی افزود: این کنفرانس با محورهای عدالت برای کودکان، حق بر آموزش کودکان، حق بر صلح و کودکان، حمایت قانونی از کودکان کار و خیابان برگزار می گردد.
نظری اشاره کرد: دفتر امور زنان و خانواده‌ی وزارت کشور به عنوان عضو شورای سیاست گزاری این کنفرانس و عضو اصلی دبیرخانه مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک به همراه مدیران کل دفاتر بانوان و خانواده‌ استانداری‌ها به عنوان دبیر استانی این مرجع، از شرکت کنندگان اصلی کنفرانس و نشست است.
وی افزود: این دفتر، خانواده را یکی از مهمترین جایگاه‌های تأمین امنیت، سلامت و رشد کودکان می‌داند و از همین رو بر مباحث و برنامه‌های حوزه‌ی کودکان تأکید داشته و در این راستا، ناظر و مطالبه‌گر جدّی و اصلی دستگاههای اجرایی استان های سراسر کشور در اجرای دقیق و درست مأموریت ها و وظایف قانونی شان در همین رابطه است.
شایان ذکر است نشست منطقه‌ای آموزش حقوق کودک نیز بلافاصله پس از کنفرانس بین المللی از تاریخ ششم تا نهم آذرماه با حضور پنجاه تن از نمایندگان کشورهای منطقه از سوی دبیرخانه مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری با همکاری و همراهی دستگاه های عضو این مرجع در تهران، برگزار خواهد شد.
گفتنی است، پوستر کنفرانس در سایت وزارت دادگستری با این لینک ، قابل دسترسی است.
 
منبع: دفترامور بانوان وخانواده وزارت کشور
بيشتر
تمام حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به اداره كل امور زنان و خانواده وزارت كشور مي باشد و استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است
Copyright © 2010 Islamic Republic of Iran - Ministry of Interior's - All rights reserved.

تحت نظارت وف بومی