اداره كل امور زنان و خانواده وزارت كشور
6546

7t
نخستین نشست‏ مجازی سال 97 دفاتر امور بانوان و خانواده کشور، برگزار شد.   با حضور دکتر نظری، معاون و کارشناسان دفتر امور بانوان و خانواده وزارت کشور، نخستین نشست مجازی (ویدئوکنفرانس) دفاتر امور بانوان و خانواده استانداری های سراسر کشور، در سال 97، در سالن جلسات ویدئوکنفرانس وزارت کشور برگزار شد.   نخستین نشست مجازی دفاتر امور بانوان و خانواده استانداری های سراسر کشور، در سال 97، با حضور دکتر نظری مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده، معاون و کارشناسان دفتر امور بانوان و خانواده وزارت کشور، و مدیران کل دفاتر امور بانوان و خانواده 31 استان طی دو نوبت، در روزهای دوشنبه 21/3/97 و چهارشنبه 23/3/97 از ساعت 10 تا 12، در سالن جلسات ویدئوکنفرانس وزارت کشور برگزار شد.
با توجه به ضرورت هماهنگی در پیشبرد برنامه‏ها و فعالیت‏های دفاتر تابعه ‏ی استانی، این نشست که در دو نوبت، و با تقسیم دفاتر استانی به دو گروه، برگزار گردید، 5 دستور جلسه داشت.
ساختار و تشکیلات دفاتر امور بانوان و خانواده استانداری ها، سامانه های گزارش گیری عملکرد (سامانه جامع آماری و داشبورد مدیریتی)، شاخص های ارزیابی عملکرد استان ها، وضعیت همکاری با سازمان های دولتی و غیردولتی و نیز گزارش عملکرد پنج صدم درصد اعتبارات هزینه ای بند ک تبصره 12، عناوینی بودند که در دستور کار نشست مذکور قرار داشتند.
دکتر نظری مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده با اعلام این خبر که ساختار و تشکیلات جدید دفتر امور بانوان وخانواده وزارت کشور ابلاغ شده است، افزود: لازم است آخرین وضعیت ساختار و تشکیلات هر یک از دفاتر استانی، به انضمام پیشنهادات مدیران محترم، به وزارت کشور اعلام شود.
دستور دوم نشست، توضیحاتی در خصوص سامانه های گزارش گیری و ارزشیابی مرتبط با حوزه زنان و خانواده بود که با پرسش و پاسخ مدیران استان ها و همکاران دفتر همراه شد.
دکتر نظری در خصوص نحوه ی همکاری دفاتر امور بانوان و خانواده استانداری ها با سازمان های دولتی و غیردولتی، تأکید کرد: دفاتر امور بانوان و خانواده استانداری ها، ضروریست صرفاً در چهارچوب قوانین و مقررات اداری و رعایت شأن و جایگاه خود، با تمامی سازمان ها و نهادهای دولتی و غیردولتی تعامل برقرار کنند و ارائه ی هرگونه آمار و اطلاعات حوزه زنان و خانواده به سایر سازمان ها و نهادهای دولتی و غیردولتی، نیاز به مجوز از سوی دفتر امور بانوان و خانواده وزارت کشور دارد.
وی در خصوص دستور گزارش عملکرد پنج صدم درصد اعتبارات هزینه ای بند ک تبصره 12 خطاب به مدیران کل دفاتر امور بانوان و خانواده استانداری ها، تصریح کرد: از آنجا که قانون بودجه سال 97، وزارت کشور را مکلف نموده است تا عملکرد بند ک تبصره 12 را هر شش ماه یک بار به کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گزارش نماید؛ انجام هزینه های خارج از اهداف تصریح شده در این بند، تصرف در وجوه دولتی محسوب می شود. بنابراین هزینه کرد اعتبارات تخصیصی، صرفاً برای انجام برنامه های اعلام شده از سوی این دفتر مجاز می باشد.
شایان ذکر است در این نشست، مدیران دفاتر استانی به طرح سؤالات و ابهامات و نیز پیشنهادات خود در خصوص موضوعات متعدد مطرح شده در جلسه پرداختند و دکتر نظری به همراه کارشناسان دفتر امور زنان و خانواده وزارت کشور، به سؤالات آنها در این خصوص، پاسخ دادند.
منبع: دفتر امور زنان و خانواده وزارت کشور
بيشتر
تمام حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به اداره كل امور زنان و خانواده وزارت كشور مي باشد و استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است
Copyright © 2010 Islamic Republic of Iran - Ministry of Interior's - All rights reserved.

تحت نظارت وف بومی