اخبار برگزيده
پایگاه اطلاع رسانی
1395/10/22 چهارشنبه
استاندار زنجان: تقویت مشارکت های اجتماعی از ضروریات توسعه است
استاندار زنجان با تاکید بر ضرورت تقویت امور و تصمیم گیری های جمعی گفت: انجام کارهای جمعی و تقویت مشارکت های اجتماعی از ضروریات توسعه بوده و انتخابات شوراهای شهر و روستا الگوی اصلی دموکراسی و مردم سالاری در جامعه می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ اسداله درویش امیری در دیدار اعضای شورای شهرهای آببر و چورزق و شورای شهرستان طارم با تاکید بر تقویت امور و تصمیم گیری های جمعی در سطح شهرستان گفت: انجام کارهای جمعی و مشارکت اجتماعی از ضروریات توسعه بوده و انتخابات شوراهای شهر و روستا الگوی اصلی دموکراسی و مردم سالاری در جامعه می باشد.
مدیر عالی استان توسعه و بهسازی راههای مواصلاتی این شهرستان، همچنین ساماندهی و ذخیره آب های سطحی طارم را دو اولویت اصلی این شهرستان عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه اکثر آبهای شهرستان طارم سطحی است، ساماندهی و مهار 24 شاخه آب روان در این شهرستان از اولویت اقدامات مدیریت استان در این شهرستان خواهد بود.
وی تسریع در پیگیری مشکلات و اجرای عملیات تعمیر و بازسازی پل ورودی شهر آببر را خواستار شد و گفت: هرگونه تغییر در طرح تفصیلی شهر آببر باید از طریق شهردار و سپس فرماندار در جلسات مربوطه معاونت عمرانی استانداری طرح و پیگیری گردد.
مقام عالی استان در این دیدار در پاسخ به درخواست اعضای شورای شهر آببر مبنی بر پیگیری تغییرات تقسیمات کشوری برای الحاق چند روستای طارم سفلی به طارم علیا اظهار داشت: تا پایان دولت یازدهم تغییری در وضعیت تقسیمات کشوری استان نخواهیم داشت و چنانچه طرح جامع تقسیمات کشوری از سوی دولت اِعمال شود، در استان زنجان نیز شاهد تغییراتی در برخی از روستاهای زنجان، خرمدره، ابهر و طارم خواهیم بود.
گفتنی است تخصیص یک میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح های ماندگار، ارائه وام طرح های خود اشتغالی، ترغیب مردم به استفاده از سیستم آبیاری قطره ای، احداث سدهای خاکی در نقاط مختلف شهرستان طارم از مهمترین درخواست های اعضای شورای شهر آببر و طارم از استاندار زنجان بود.