• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1395/10/22 چهارشنبهدر سفر دکتر فرهمندپور به استان گلستان انجام شد:
دیدار مشاور وزیر کشور با خانواده فرماندار فقید بندر ترکمن
مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده در سفر سه روزه خود به استان گلستان، به شهرستان بندر ترکمن رفت و با اعضای خانواده مرحومه مرجان نازقلیچی فرماندار فقید بندرترکمن و شهیده منا، دیدار کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ دکتر فهیمه فرهمندپور مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده در سفر سه روزه خود به استان گلستان که در روزهای هجدهم تا بیستم دی ماه انجام شد، ضمن دیدار و گفت و گو با مقامات عالی استان و بازدید از طرح های کارآفرینی و توانمندسازی زنان، با اعضای خانواده فرماندار فقید بندرترکمن و شهیده منا، مرحومه مرجان نازقلیچی دیدار و گفت و گو کرد.
مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده، در اولین روز سفر خود به استان گلستان، به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان رفت و در دیدار با حسین پیشقدم، رئیس این سازمان، خواستار برنامه ریزی و تخصیص بودجه با لحاظ شاخص های موجود در حوزه زنان و خانواده شد.
دکتر فرهمندپور سپس در جمع بانوان فرهیخته استان گلستان حضور یافت و با بیان اینکه روش واحدی در رسیدن به اهداف زنان در کشور وجود ندارد، گفت: پراکندگی و تشتت نظرات، دیدگاه ها، اهداف و مطالبات بانوان نتیجه نبود هدف مشترک با زبانی واحد است که طبعاً دستیابی به حداقل مکاتبات زنان را هم با تأخیر و دشواری مواجه می سازد.
دیدار و گفت و گو با دکتر صادقلو استاندار گلستان، آیت الله نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان و نیز بازدید از بند نسوان ندامتگاه شهرستان گرگان، برنامه فشرده بعد از ظهر روز اول برنامه سفر مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده به استان گلستان بود.
دکتر فرهمندپور، در صبح روز دوم سفر خود به استان گلستان، به فرمانداری شهرستان گنبدکاووس رفت و پس از دیدار با عبدالقدیر کریمی فرماندار ویژه این شهرستان، در نشست بانوان فرهیخته شرق استان، نقش و تأثیر بانوان را در پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی مهم دانست و گفت: پیشگیری از آسیب ها باید از درون خانواده ها آغاز شود.
بازدید از چند واحد تعاونی های تولیدی زنان شهرستان گنبدکاووس، از برنامه های صبح دومین روز سفر دکتر فرهمندپور به استان گلستان بود.
در ادامه، مشاور وزیر کشور به بندر ترکمن و منزل خانواده فرماندار فقید بندرترکمن و شهیده منا، مرجان نازقلیچی رفت و در این دیدار با اشاره به شخصیت مرحومه نازقلیچی گفت: شهیده نازقلیچی مظهر توجه به جایگاه زنان، اقوام و مذاهب در کشور و نیز رویکرد وحدت ویکپارچگی در نظام مدیریت کشور بود.
وی دوران خدمتگزاری خانم نازقلیچی را بسیار درخشان دانست و گفت: متأسفانه نتوانستیم فرصت استفاده بیشتر از این بانوی خدوم‌ را داشته باشیم.
شرکت در پنجمین جلسه کارگروه تخصصی بانوان استان گلستان، اولین برنامه روز سوم سفر دکتر فرهمندپور به این استان بود.
وی کارگروه تخصصی بانوان را محل شکل گیری فعالیت های مشترک و هم افزا میان دستگاه ها دانست و گفت: زمینه های همکاری های بین دستگاهی در این کارگروه باید فراهم شود.
بازدید از مرکز بهبودی اقامتی میان مدت بانوان آفتاب زندگی و دیدار با خانواده شهید مدافع حرم سیداحسان حاجی حتم لو در گرگان، برنامه های پایانی سفر سه روزه دکتر فرهمندپور به استان گلستان بود.

عكس هاي مرتبط :
نسخه قابل چاپ