• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1395/11/27 چهارشنبه
حضور نماینده رئیس جمهور در امر نماز در گردهمایی روسا و دبیران شورای اقامه نماز استانداری های سراسر کشور/ رضائی:‌ ظرفیت های ترویج اقامه نماز در استانها را بشناسیم و بکار گیریم
رضایی: باید ظرفیت ها را در امر اقامه نماز در سطح استانها بشناسیم و بکار گیریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ نماینده رئیس جمهور در امر نماز در گردهمایی روسا و دبیران شورای اقامه نماز استانداری های سراسر کشور با تاکید بر اینکه وظیفه داریم ظرفیت استان ها را در حوزه اقامه نمار احصاء کنیم؛ اظهار داشت: ظرفیت شناسی اولین وظیفه استانداری هاست و این استانها باید با بکارگیری این ظرفیت ها، ارزیابی دقیقی نیز در این حوزه داشته باشند.
رضایی گفت: باید از ظرفیت های اثرگذار در بحث اقامه نماز استقبال بیشتری شود و این روندها را باید با حضور مردم و خیرین به انجام برسانیم.
وی اظهار داشت: مردم ایران بدنبال حقایق هستند و ما مسئولیت بسترسازی را برعهده داریم.
رضایی به بحث آموزش در مدارس اشاره کرد و گفت: باید ترویج اقامه نماز از مدارس آغاز شود و کاری کنیم تا الگوهای مؤثر نماز را در بین دانش آموزان مطرح کنیم.
وی با بیان اینکه شما به عنوان روسای ستاد اقامه نماز در استانداری ها، نمایندگان دولت هستید، اظهار کرد: شما باید با اولویت بندی صحیح مسائل، موضوع های کاری در این عرصه را در استان خود دسته بندی و با اعمال مناسب هماهنگی بین بخش های مختلف راهبری کنید.
در ادامه این گردهم آئی،‌ مظفر قائم مقام ستاد اقامه نماز خاطر نشان کرد: اقامه نماز دغدغه همه ماست و لازم است برای ترویج آن در سطح استانهای کشور همه دست بدست هم دهیم.
وی اظهار کرد: ترویج نماز خواندن و اقامه آن باید از مدارس و بحث دانش آموزی شروع شود و نیازاست تا آموزش و پرورش نگاه ویژه ای به این موضوع داشته باشد.
مظفر همچنین بر اقامه نماز صبح در مساجد اشاره کرد و گفت: هم اینک نماز صبح در بسیاری از مساجد اقامه نمی شود و یا اگر می شود تعداد اندکی برای نماز صبح در مساجد حضور می یابند. این امر باید تقویت شود تا نماز صبح در مساجد رونق بیشتری یابد.
وی با اشاره به در پیش بودن ایام نوروز گفت: در این ایام حجم مسافر در جاده های کشور چند برابر می شود و لازم است ضمن توجه ستادهای سفر نوروزی به این موضوع،‌ پیش بینی نمازخانه های بین راهی در دستور کار قرار گیرد و دستگاههای متولی اقدام کنند تا امکان اقامه نماز در جاده ها تسهیل شود.
مظفر همچنین به تشکیل مجمع خیرین مسجد ساز تاکید کرد و گفت: کمک کنید تا این مجمع با کمک خیرین تشکیل شود.
این مسئول ستاد اقامه نماز از وزارت کشور خواست تا در شورای اجتماعی کشور که به بررسی آسیب های اجتماعی می پردازد،‌ محور نماز در بخش پیشگیری از آسیب ها ی اجتماعی مورد بررسی قرار گیرد.
مظفر همچنین بر تقویت سمن ها و تشویق آنها برای انجام امور فرهنگی نماز تاکید کرد و گفت: با ید از ظرفیت های مردمی بیشتر استفاده کنیم./

نسخه قابل چاپ