• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
دیدگاه
1395/8/26 چهارشنبهرهاوردهای سفر کاروان تدبیر و امید در شهرستانهای البرز
گزارش سفر وزرا و هیات دولت در شهرستانهای البرز

عصر چهارشنبه وزرای هیات دولت به شهرستانهای استان سفر داشتند تا پروژه های عمرانی و صنعتی این استان را افتتاح کنند.
"دکترمسعود سلطانی فر" وزیر ورزش و جوانان به عنوان نماینده رییس جمهوری و هیات دولت در شورای اداری شهرستان طالقان استان البرز شرکت کرد و از تدوین طرح توسعه گردشگری استان البرز خبر داد و گفت: این طرح توسط یک مشاور تهیه و بر این اساس تاسیسات عمومی، اماکن عمومی، هتل و تفریحات مختلف که عموم مردم بتوانند از آن استفاده نمایند با تهیه طرح توسعه گردشگری ، اهداف، سیاست ها و برنامه ریزی و پروژه هایی که باید در این خصوص انجام شوند به خوبی مشخص شود.
وی ادامه داد: با آماده کردن طرح توسعه گردشگری و ارایه آن به دولت می توان تسهیلات مورد نیاز برای فعالیت بخش های مختلف خصوصی را تهیه و آن موقع است که مشخص می شود که تمرکز دولت باید بر روی چه برنامه هایی باشد.
سلطانی فر گفت: در ارتباط با وظایف وزارت ورزش و جوانان نیز در مقوله توسعه فضاهای ورزشی به خصوص در روستاهای پر جمعیت شهرستان باید امکانات بیشتری تهیه و نگاه به شهرستان طالقان باید پر رنگ تر شود.
طرح بزرگ آبیاری نوین کشاورزی در نظرآباد راه اندازی شد
همزمان با سفر رییس جمهوری به استان البرز، طرح بزرگ آبیاری نوین کشاورزی در آیینی با حضور" وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی" در شهرستان نظرآباد راه اندازی شد.
در آیین گشایش این طرح اعلام شد که طرح آبیاری نوین به مساحت 111 هکتار با روش آبیاری بارانی کلاسیک ثابت در نظرآباد استان البرز اجرا شده است.
برای اجرای این طرح 11080 میلیون ریال هزینه شده که 5540 میلیون ریال آن به صورت بلاعوض توسط دولت پرداخت شده است.
همزمان با سفر هیات دولت به استان البرز چندین پروژه کشاورزی ، صنعتی ، تولیدی ، خدماتی و درمانی امروز در این استان به بهره برداری رسید.
در ادامه سفرهای وزرا به شهرستانهای استان البرز،معاون حقوقی رئیس جمهوری،"حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری" در نشست شورای اداری شهرستان ساوجبلاغ،حضور پیدا کرد.
انصاری گفت: کشور ایران 37 سال در برابر تند بادها ایستاده و همه اینها به همت مردم و با تقدیم خون شهیدان و باهمت پیربزرگ فرزانه و رهبر انقلاب اسلامی بود و اینگونه بوده که به قدرت منطقه ای تبدیل شده است.
وی برقراری امنیت حاضر را دستاورد حضور مردم و نتیجه خدمتگزاری منسجم خدمتگزاران دولت دانست و گفت: اگر تحقق دستاوردهای هسته ای 18 ماه طول کشیده، در عوض دستاورد خوبی را به دنبال داشته به طوریکه وقتی رئیس جمهوری جدید امریکا ادعای لغو و پاره کردن این توافق نامه را دارد اعلام می شود سند عزت ملت ایران تغییر ناپذیر است، چرا که کارشناسان زبده ما به خوبی عمل کرده اند و این توافق نامه به تصویب شورای امنیت ملل رسیده و هرگز برگشت پذیر نمی باشد.
وی به دستاوردهای دولت تدبیر وامید وبرداشته شدن تحریم ها اشاره کرد و گفت: این دولت آرزوی ده ها ساله ملت ایران را برآورده کرده که مهار آبهای مرزی و بازگشت دانشمندان جوان به کشور وشتاب مهاجرت معکوس است.
انصاری در ارتباط با مسکن مهر نیز گفت: مسکن مهر در حالی به دولت یازدهم به ارث رسید که 420 هزار میلیارد ریال دین به بانک مرکزی داشت و زیر ساختهای آن اعم از آب و برق و گاز فراهم نشده بود، اما با این حال دولت باوجود محدودیت های مالی از انجام آن سرباز نزد و به تکمیل آن پرداخت.
وی گفت : پرداخت یارانه 460 میلیارد ریال چیزی بیش از یک ونیم برابر بودجه سالانه عمرانی کشور ،توسعه سلامت و بیمه عمومی وکاهش هزینه سلامت ، توسعه فرهنگ عمومی ، واگذاری پروژه های نیمه تمام به پیمانکاران غیر دولتی و تحققاتی در راه و راه آهن و در حوزه اینترنت از جمله دستاوردهای دولت تدبیر و امید بوده است.
معاون حقوقی رئیس جمهوری اظهار داشت: باتوجه به اینکه استان البرز استان جوانی است و به تبع آن عقب ماندگی های زیادی را دارا است و به لحاظ نزدیکی به استان تهران بار سنگینی را بردوش می کشد، دولت به طور خاص و ویژه در تمامی حوزه ها به این استان توجه و عنایت دارد.
معاون حقوقی رئیس جمهوری گفت: دولت تدبیر و امید 9 هزار و 550 میلیارد ریال به غیر از سرمایه گذاری های غیر دولتی به استان البرز اختصاص داده است.
انصاری افزود: دارایی های خاص شناسایی شده و به بیش از 10 هزار واحد اعتبارات داده شده و یک هزار و 200 میلیارد ریال اعتبار نیز برای طرحهایی همچون پروژه مترو و تصفیه خانه و تغذیه مصنوعی و پروژه بهداشتی و درمانی می باشد.
وی اظهار داشت : 600 میلیارد ریال نیز برای طرح های روستایی این شهرستان اختصاص یافته که دوبرابر کل اعتبارات سالانه این شهرستان می باشد.
آغاز ساخت نمایشگاه بین المللی در البرز
همچنین همزمان با سفر هیات دولت به استان البرز، عملیات احداث ساختمان نمایشگاه بین المللی در منطقه اقتصادی فرودگاه پیام با حضور وزیر صنعت ، معدن و تجارت آغاز شد.
این نمایشگاه در زمینی به مساحت 70 هکتارو با اشتغالزایی 100 نفر و سرمایه 2هزار میلیارد ریال توسط بخش خصوصی ساخته می شود.معرفی توانمندی های تولیدی و صنعتی ، خدماتی و کشاورزی استان البرز از اهداف احداث این نمایشگاه است.
عملیات احداث شهرک صنعتی اشتهارد 2 با حضور وزیر صنعت آغاز شد
عصر امروز عملیات احداث شهرک صنعتی اشتهارد 2 در استان البرز نیز با حضور محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت آغاز شد.این شهرک یکهزار هکتار وسعت دارد و در فاز اول 240 هکتار آن با 60 لیتر آب در ثانیه به استقرار یک هزار و 200 واحد تولیدی و صنعتی اختصاص خواهد یافت.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در آیین کلنگ زنی شهرک اشتهارد 2، گفت: اشتهارد جز مناطق کم آب محسوب می شود و باید صنایع فلزی، قطعه سازی و پتروشیمی که به آب کمتری نیاز دارد در این شهرک ایجاد شود.
به اعتقاد نعمت زاده، مطالعات جامع و کافی برای این شهرک صنعتی صورت نگرفته و سرمایه گذاران و صاحبان واحد های تولیدی و صنعتی در این شهرک باید برای زیرساختها از جمله آب مطالعات تکمیلی را انجام دهند.
وی گفت: البرز از قطب های اقتصادی و صنعتی کشور است که در اقتصاد مقاومتی می تواند نقش موثری ایفا کند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت پس از شرکت در این آیین، راهی منطقه اقتصادی پیام کرج به منظور ایجاد نمایشگاه شد.
کلنگ زنی و افتتاح پنج واحد تولیدی در اشتهارد استان البرز
از سوی دیگر پنج واحد تولیدی با حضور" علی یزدانی" معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل شهرک های صنعتی کشور، در شهرک صنعتی اشتهارد استان البرز افتتاح و کلنگ زنی شد.
طرح توسعه شهرک صنعتی کوثر اشتهارد در زمینی به وسعت 165 هکتار و سرمایه گذاری 115 میلیارد تومان و اشتغالزایی چهار هزار و 853 نفر به زمین زده شد.
همچنین یک واحد تولیدی لوله های فولادی در زمینی به مساحت شش هزار مترمربع که برای 30 نفر اشتغال ایجاد کرده با سرمایه گذاری 100 میلیارد تومان به بهره برداری رسید.
علاوه براین، عملیات اجرایی دو واحد تولیدی دیگر شامل کفپوش های چهار لایه در زمینی به وسعت چهار هزار مترمربع، اشتغالزایی 30 نفر با 75 میلیارد تومان سرمایه گذاری و نیز شرکت رنگ سازی در 10 هزار مترمربع زمین، 30 فرصت شغلی با 10 میلیارد تومان سرمایه گذاری در شهرک صنعتی کوثر اشتهارد آغاز شد.
اورژانس شهرک صنعتی اشتهارد با زیربنای 106 مترمربع با 75 میلیون تومان هزینه از دیگر واحدهایی بود که کلنگ آن به زمین زده شد.
بهره برداری از 13 طرح کشاورزی در البرز آغاز شد
همزمان با سفر کاروان تدبیر و امید به استان البرز، بهره برداری از 13 طرح کشاورزی روز چهارشنبه با حضور معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی در این استان آغاز شد.
این پروژه ها با صرف یکهزارو110 میلیارد ریال و با اشتغالزایی 777 نفر به بهره برداری رسید.750 میلیارد ریال از اعتبارات اجرای این طرح ها توسط بخش خصوصی تامین شده است.این طرح ها در زمینه روش های نوین آبیاری، صنایع تبدیلی، فرآوری محصولات کشاورزی، صنایع مرغداری، توسعه باغات، گلخانه، توسعه زیرساخت های بخش کشاورزی اجرا شده است.
گشایش 2 هتل در منطقه گردشگری طالقان
همزمان با سفر کاروان تدبیر و امید به استان البرز، 2 مکان پذیرایی (هتل) روز چهارشنبه با حضور وزیر ورزش و جوانان در شهرستان طالقان استان البرز به بهره برداری رسید.
درآیین گشایش این مکان ها اعلام شد که یکی از هتل ها با سازه چوبی و با زیربنای یک هزار متر مربع در چهار طبقه و با اعتبار 120 میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی احداث شده است.همچنین هتل دیگر با 32 سوئیت و با سرمایه بخش خصوصی در طالقان به بهربرداری رسید.
دکترمسعود سلطانی فر روز چهارشنبه به نمایندگی از رییس جمهوری و هیات دولت به شهرستان طالقان استان البرز سفر کرد.
شهرستان یکصد هزار نفری طالقان، زادگاه مرحوم آیت الله طالقانی، سرلشکر شهید فلاحی و جلال آل احمد نویسنده نامدار کشور در70 کیلومتری شمال غربی کرج مرکز استان البرز قرار دارد.