• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
دیدگاه
1395/9/16 سه شنبهطباطبایی - استانداری قم
تصمیم اخیر کنگره امریکا و نقش آن بر ایجاد دو قطبی های کاذب

در اسفند ماه سال گذشته و در آستانه انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی بود که مقام معظم رهبری در دیدار هزاران نفر از مردم نجف آباد، بر لزوم هوشیاری مردم به ویژه مسؤلان در قبال ترفند دشمن برای ایجاد دوقطبی های دروغین و القایی تاکید کردند. این تاکید رهبر معظم انقلاب محدود به ایام انتخابات نشد و بعد از آن نیز معظم له چندین بار در سخنان خود ضمن اشاره به ترفند جدید دشمنان در ایجاد شکاف و مرز بندی های کاذب و توصیه به حفظ هوشیاری مردم و مسؤلان در برابر این ترفند، بر ضرورت پرهیز از حرکات و موضع‌گیری‌هایی که زمینه دو قطبی شدن کشور را فراهم می کند هشدار داده‌اند.
در اجرای این نقشه راه، مسؤلان و مردم کشور ما همواره مراقب اوضاع بوده و با هوشیاری در جهت تحقق رهنمودهای رهبری حرکت کرده و با تیزبینی و هوشیاری لازم در صدد خنثی سازی این توطئه دشمن برآمده اند.
در چند روز گذشته و درآستانه تغییر و تحولات گسترده سیاسی دولت آمریکا، مجلس سنای این کشور با تمدید 10 ساله قانون تحریم های ایران موافقت کرد. تصویب قانون داماتو به عنوان یک خلف وعده آشکار و اخلال در اجرای برجام، ضمن اثبات بی مسؤلیتی آمریکایی ها در پایبندی به تعهدات بین المللی، یکبار دیگر اعتماد به این کشور در عرصه بین الملل را به زیر سؤال برد.
اما در طرف دیگر این ماجرا، سیاست پیشه های آمریکایی در صددند تا در آستانه انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ایران فضای دو قطبی را در کشور مهیا نموده و با ایجاد شکاف در بین مسؤلان اهداف خود را محقق سازند. اگر چه این اقدام ناصواب کنگره امریکا، فضای مناسبی را برای طرح انتقادات و ایرادات از توافق هسته ای و بعضاً تسویه حساب های سیاسی مخالفان با دولت و تیم مذاکره کننده فراهم کرده است اما با کمی دقت و تأمل بیشتر در فرمایشات رهبری و بازبینی در استراتژی دشمن، متوجه می شویم که هر گونه افراط در انتقاد از برجام به بهانه بد عهدی اخیر امریکایی ها و به دنبال یافتن متهم در داخل کشور و نشانه گرفتن انگشت اتهامات به طرف یکدیگر در این ماجرا، نه تنها هیچ ثمره و عایدی مشخصی را برای کشور نخواهد داشت بلکه مسیر را برای اجرای سیاست تفرقه افکنانه دشمن در ایجاد شکاف و رخنه و دو قطبی کردن فضای داخلی کشور هموار خواهد کرد. از این رو جا دارد مسؤلان کشور و اهالی رسانه و تمامی دلسوزان به نظام و انقلاب نیز با درک صحیح از هشدارهای رهبری و موقعیت و شرایط حساس کنونی و در فضای همدلی و وحدت و همدل و متحد، واکنش مناسب و معقولی را نسبت به تصمیم جنجالی سنا نشان داده تا در پرتو آن موجبات عزت و سربلندی ایران اسلامی در سراسر دنیا را فراهم نمایند.