• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1395/10/22 چهارشنبه
البرز شریک تجاری اوکراین می شود / نمایشگاه دائمی کالاهای ایرانی در اوکراین دایر شود
استاندار البرز به اتاق بازرگانی ماموریت داد تا در اسرع زمان نمایشگاه عرضه کالاهای ایرانی در اوکراین را راه اندازی نماید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سید حمید طهائی در جلسه کارگروه صادرات غیرنفتی استان که با حضور محمد بهشتی منفرد سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در اوکراین و ابراهیم رحیم پور معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برگزار شد؛ ضمن قدردانی از میزبانی کشور اوکراین،اظهار داشت: استان البرز از سال گذشته گام های نخست را برای همکاری مشترک با اوکراین برداشته است و از پیشنهاد معین بودن البرز برای همکاری های تجاری خاصه با اوکراین استقبال می نماییم.
وی افزود: توسعه همکاری های این استان با کشور اوکراین از دو منظر خصوصی و دولتی، از سوی اتاق بازرگانی و سازمان صنعت،معدن و تجارت پیگیری خواهد شد.
طهائی انعقاد تفاهم نامه مشترک با  استانداران استانهای اوکراین را نیز در افق مناسبات تجاری خود در اولویت خواند و گفت: مقدمات و تشریفات لازم در این زمینه انجام خواهد گرفت.
وی ضمن تأکید بر لزوم تدوین و انتشار منشور ظرفیت های البرز و اوکران بیان کرد: عمده اولویت و برنامه کاری البرز در این همکاری ها نحوه معرفی ظرفیت های این استان است،لذا نمایشگاه دائمی کالاهای ایرانی را با همکاری اتاق بازرگانی البرز در اوکراین دایر خواهیم کرد تا توانمندی ها و نمونه های تولیدات داخلی البرز به عرضه گذاشته شود.
نماینده عالی دولت در استان البرز توسعه همکاری های البرز و اوکراین را نه منحصر به بخش اقتصادی که در زمینه علمی نیز امری مهم قلمداد کرد و گفت: ارتباط با دانشگاه ها و انتقال تکنولوژی و دانش روز در کنار تعامل روسای دانشگاه ها مد نظر ما خواهد بود.
استاندار البرز کشت فرا سرزمینی و انجام مطالعات میدانی در این زمینه را نیز از برنامه های پیش رو اعلام کرد و گفت: تعریف استاندارد کالاهای صادراتی در کشورهای هدف یکی از مباحثی است که در امر توسعه صادرات باید روی آن تمرکزبیشتری صورت گیرد.
براساس این گزارش، اوکراین از کشورهای اروپای شرقی است. این کشور از شرق با روسیه؛ در شمال با بلاروس؛ از غرب با لهستان، اسلوواکی و مجارستان؛ از جنوب غربی با رومانی و مولداوی هم‌مرز است .در جنوب آن دریای سیاه و دریای آزوف قرار دارد و پایتخت آن شهر کی‌اف،زبان رسمی آن زبان اوکراینی می‌باشد. اوکراین به ۲۴ اوبلاست (استان) و استان‌های اوکراین به نوبه خود به ۴۹۰ رایون (بخش) تقسیم شده است. در این نشست استان البرز بعنوان استان معین در صادرات محصولات معرفی شد و بزودی قرار است تشریفات رسمی برای آغاز همکاری های جدی تر بین البرز و اوکراین طی شود.

بيشتر
نسخه قابل چاپ