• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1395/11/27 چهارشنبهاستاندار قم تاکید کرد:
ضرورت واگذاری طرح های اقتصادی و عمرانی به بخش خصوصی/ سیاست گذاری و حمایت از بخش خصوصی از وظایف مهم دستگاه های دولتی است
استاندار قم با تاکید بر واگذاری طرح های اقتصادی و عمرانی اظهار داشت: تمرکز مسئولین دولتی باید بر سیاست گذاری، نظارت و حمایت از بخش خصوصی باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ سید مهدی صادقی استاندار قم در دومین نشست ستاد عالی هماهنگی و توسعه تعاون استان قم طی سخنانی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات با تعامل و دقت نظر در قوانین و مقررات قابل هستند گفت: مدیران دستگاه های اجرایی بایستی با برگزاری جلسات کارشناسی بهترین راهکارها را در راستای حل مشکلات احصاء نمایند.
نماینده عالی دولت در استان افزود: تعاونی ها در کشور علارغم قوانین بسیار خوبی که در این زمینه داریم به نحو مطلوب مدیریت نمی شوند.
وی ادامه داد: نمونه ی بارز تعاونی ها در بخش مسکن هستند که با وجود عملکرد قابل قبول در برخی از پروژه ها، با مشکلاتی مواجه هستیم.
صادقی با اشاره به مشکلات مالیاتی تعاونگران، با بیان اینکه در گذشته مدیریت ارشد استان نیز با مسئله ی مالیات مشکل داشت افزود: با تغییر مدیریت و حاکمیت نگرش جدید در این اداره کل بسیاری از مشکلات حل شد.
استاندار قم با تاکید بر عزم همت جمعی در راستای تقویت هم افزایی و همگرایی تصریح کرد: در صورتی حمایت از تعاونی ها و قرارگرفتن آنها در ریل صحیح شاهد توسعه و رونق اقتصاد خرد خواهیم بود.
نماینده عالی دولت در استان واگذاری وظایف دولت به بخش خصوصی و اتحادیه ها را به عنوان یک ضرورت مهم مورد توجه قرار داد و گفت: تحقق این مهم موجب کاهش هزینه ها و ارتقاء مشارکت جمعی خواهد شد و دولت نیز نقش سیاست گذاری و حمایتگری خود را بهتر ایفا خواهد نمود.
صادقی اضافه کرد: اگر در چارچوب دولتی فکر کنیم اتفاق مطلوب رخ نخواهد داد و شاهد رشد چشمگیری در توسعه ی اقتصادی استان و کشور نخواهیم بود.
استاندار قم خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم مشکلات مهم استان از جمله بافت فرسوده و کمربند سبز را اجرایی کنیم، باید از ظرفیت ایجاد شده برای واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی استفاده کنیم.

بيشتر
نسخه قابل چاپ