• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1395/11/27 چهارشنبه
استاندار سمنان: شرایط بازگشت نخبگان ایرانی خارج از کشور مهیا شود
محمدرضا خباز اظهار داشت: شرایط بازگشت نخبگان ایرانی خارج از کشور مهیا شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ استاندار سمنان در سومین جلسه شورای بنیاد نخبگان استان افزود: شناسایی نخبگان استان سمنان که در خارج از کشور حضور دارند، برای دعوت از آنان به استان در دستور کار قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سکونت بیش از ۳۰ ساله برخی نخبگان و دانشجویان نخبه ایرانی در کشورهای خارجی، امکان انتقال دائمی آنان به ایران را غیرممکن کرده است، بهترین راه برای بهره مندی از توان علمی این نخبگان این است که به جای انتقال آنان به طور دائم به ایران، گردش نخبگان و مسافرت های بیش از ۱۵ روز در سال به ایران برای آنان فراهم شود.
ایشان با اشاره به این که در گذشته بنیاد نخبگان فقط در مرکز کشور متمرکز بود، خاطرنشان کرد: با رشد وتوسعه بنیاد نخبگان در بیشتر مراکز استانها انتظار شرایط بهتری برای رشد و شناسایی نخبگان می رود.
دکتر خباز یادآورشد: بدنه دانشجویی دانشگاه ها باید نهایت استفاده از بنیاد نخبگان را برای افزایش توان علمی دانشجویان انجام دهد.
وی با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی لازم به نخبگان در باره تصمیم ها و مصوبات این حوزه، تصریح کرد: حلقه گم شده کارگروه های تخصصی بنیاد نخبگان اطلاع رسانی نکردن خروجی این نشست هاست.
استاندار سمنان بیان داشت: خروجی نشست های تخصصی کارگروهی و دستاوردهای آنان از جمله نخبگان راه یافته به جشنواره ها و مخترعان استان باید معرفی شوند تا ضمن شناخته شدن این عزیزان، نخبه گرایی و علم آموزی در جامعه ترویج شود.
در این نشست در مورد ۲ موضوع حذف مالیات شرکت های دانش بنیان و پیگیری و تکمیل بانک اطلاعاتی نخبگان تبادل نظر شد.
استان سمنان ۲۰۰ نفر صاحب استعداد برتر شناسایی شده اند که شامل مخترع، دانشجوی دارای رتبه برتر کنکور و برندگان جشنواره های فارابی، خوارزمی و شیخ بهایی می شوند.
امسال ۱۷ نخبه استان سمنان موفق به دریافت جایزه تحصیلی ماهانه شدند.

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ