• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1395/11/27 چهارشنبه
استاندار اصفهان اعلام کرد: بسته ی حمایت از توسعه ی اشتغال پایدار در راستای مردمی کردن اقتصاد، حداکثر سازی مشارکت اقتصادی است
دکتر رسول زرگرپور اظهار داشت: بسته ی حمایت از توسعه ی اشتغال پایدار در راستای مردمی کردن اقتصاد، حداکثر سازی مشارکت اقتصادی و بهره گیری موثر از ظرفیت های نسبی و رقابتی در مناطق است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ دکتر رسول زرگرپور در جلسه ی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان، با اشاره به دستور العمل جلسه در خصوص بسته ی حمایت از توسعه ی اشتغال پایدار، اظهارداشت: این طرح مصوبه ی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور است و مردمی کردن اقتصاد، حداکثر سازی مشارکت اقتصادی و بهره گیری موثر از ظرفیت های عظیم فعال و بهره گیری موثر از ظرفیت های نسبی و رقابتی در مناطق از جمله اهداف این طرح بشمار می رود.

استانداراصفهان با بیان اینکه در ارتباط با مسائل اقتصادی تاکنون دو محور کلی مشخص شده است و اقدامات موثری در این راستا صورت گرفته، گفت: در ابتدا کارگروه تسهیل و رفع موانع تولیدی در دستور کار قرار گرفت که در این کارگروه حل و فصل مشکلات واحدهای تولیدی بدون ارائه ی تسهیلات و با کمک دستگاه های اجرایی ارائه گردید.

رسول زرگرپور افزود: با اختیاراتی که از سوی هیأت دولت به این کارگروه داده شده بود اثرات مثبتی را در جهت رفع مشکلات واحدهای مشکل دار مشاهده کردیم.

وی بسته ی حمایت از واحدهای کوچک و متوسط را از دیگر طرح های دولت برای رفع مشکلات واحدهای بحران زده عنوان کرد و افزود: در این طرح برای اعطای تسهیلات با بیش از هزار واحد بحران زده ، 800 میلیارد تومان قرارداد بسته شده و تاکنون 725 میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.

زرگرپور تصریح کرد: هدف این طرح حفظ و صیانت از فرصت های شغلی موجود بود.

استانداراصفهان با اشاره به طرح جدید دولت در خصوص توسعه ی اشتغال پایدار گفت: این طرح با هدف ایجاد اشتغال جدید و با اولویت مناطق روستایی، محروم و مرزی فعالیت می کند و ساختار جدیدی برای آن پیش بینی شده است و کارگروه توسعه ی اشتغال پایدار بعنوان یکی از زیر کارگروه های اقتصاد مقاومتی فعالیت خواهد کرد.

وی اظهارداشت: 42 محور تشویقی برای متقاضیان در نظر گرفته شده است که شامل حمایت های تسهیل گری، آموزشی و تکمیل زنجیره ی تولید خواهد بود.

رسول زرگرپور افزود: براساس تصمیمات اتخاذ شده در کارگروه اشتغال استان، سازمان صنعت، معدن و تجارت دبیر این کارگروه خواهد بود و پس از ابلاغ آیین نامه ها جلسات با قوت پیگیری خواهد شد.

*دستگاه ها از ظرفیت عظیم شهرک علمی و تحقیقاتی استفاده کنند

استاندار اصفهان در ادامه با اشاره به گزارش سازمان جهاد کشاورزی استان و اقدامات این سازمان در خصوص اقتصاد مقاومتی به همکاری بیشتر دستگاه های اجرایی و شهرک علمی و تحقیقاتی تاکید کرد و اظهارداشت: ظرفیت بسیار بالا و غیرقابل تصوری در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان وجود دارد ولی دستگاه های اجرایی از این ظرفیت بزرگ استفاده نمی کنند.

زرگرپور افزود: با توجه به اینکه دانش بنیان بودن یکی از محورهای اقتصاد مقاومتی است، در نتیجه شرکت های دانش بنیان یکی از مصادیق اقتصاد مقاومتی می باشند و اگر دستگاه های اجرایی با این شرکت ها آشتی کنند در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی گام برداشته اند.

*سیاه نمایی ها به جامعه پمپاژ نشود

در ادامه ی جلسه گزارش عملکرد صدا و سیما در راستای فرهنگ سازی و تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی این سازمان به جلسه ارائه گردید؛ که استاندار اصفهان در این رابطه اظهارداشت: اعتقاد دارم که باید طرح ها و پروژه ها حتما پیوست رسانه ای و مستند سازی داشته باشند چرا که در غیر این صورت اقدامات اثرگذاری مطلوب خود را نخواهد داشت.

استانداراصفهان در ادامه بر لزوم اطلاع رسانی شفاف به مردم تاکید کرد و افزود: نباید سیاه نمایی ها به جامعه پمپاژ شود.

شایان ذکر است در این جلسه داشتن پیوست رسانه ای و مستند سازی طرح ها و اقدامات انجام شده در خصوص اقتصاد مقاومتی به تصویب رسید.

بيشتر
نسخه قابل چاپ