• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1395/11/28 پنجشنبهاستاندار فارس در جلسه هماهنگی ستاد بحران استان:
همه دستگاههای استان برای پیشگیری از خطرات ناشی از بارندگی آماده باش هستند
استاندار فارس گفت: در بارندگی های گذشته به دلیل خشک بودن زمین، آب باران درون زمین نفوذ کرده و تا حدودی اشباع شده اما در بارندگی های آینده احتمال جاری شدن سیلاب وجود داشته و همه دستگاههای استان برای پیشگیری از خطرات احتمالی در آماده باش کامل هستند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛  سید محمد علی افشانی، درجلسه هماهنگی ستاد بحران استان فارس ضمن تقدیر از تلاش همه دستگاههای مرتبط و تلاشگران حوزه های مختلف در صحنه عمل در بارندگی های اخیر استان اظهار داشت: خوشبختانه در روزهای گذشته شاهد بارندگی های خوبی در استان بودیم که باید از این بابت دو شکر را به جای آورد یکی به دلیل بارش این نعمت و دیگری به دلیل نداشتن تلفات.
استاندار فارس افزود: اگر یکی از دستگاهها به خوبی انجام وظیفه نمی کرد امروز هم خسارت داشتیم و هم برای جبران آن دچار زحمت و هزینه های زیادی بودیم.
وی گفت: با توجه به اینکه در بارندگی گذشته دچار مشکل نشدیم نباید غرور و توهم ما را فرا گیرد چرا که مرحله بعدی بارندگی به مرور دشوار تر از گذشته خواهد بود و باید برای پیشگیری از خطر، یک کار جمعی صورت پذیرد.
مهندس افشانی افزود: اگر پیش بینی های هواشناسی میزان بارندگی را بالاتر از 100 میلی متر اعلام کرده باید با توجه بیشتری به مسئله پیشگیری بنگریم تا خسارت ها را ناچیز کنیم.
وی ضمن تقدیر از زحمات دستگاههای خدمات رسان اظهار داشت: همین که در بارندگی های روزهای اخیر شاهد قطع آب، برق، گاز و تلفن در استان نبودیم نشان دهنده این است که نیروهای خدمات رسان به طور جد پای کار بودند.
استاندار فارس افزود: علت تعطیلی مدرسه در بارندگی فقط خود مدرسه نیست بلکه ضمن جلوگیری از آسیب رسیدن به دانش آموزان، شرایط برای خدمت نیروهای خدمات رسان و جلوگیری از ترافیک فراهم می گردد.
وی گفت: ما باید حداکثر آمادگی را برای حداقل خطر داشته باشیم نه اینکه حداکثر خطر را برای حداقل آمادگی داشته باشیم.
مهندس افشانی گفت: نباید این تصور وجود داشته باشد که میزان بالای بارندگی در این دو روزه مشکلات آبی را حل کرده چرا که پراکنش بارندگی عامل تعیین کننده است و اثر گذاری مراحل مختلف بارندگی با میزان کمتر برای دامداران و دام وعلوفه و کشاورزان بیشتر است.
استاندار فارس گفت: باید نقاط با احتمال خطر دقیق شناسایی شود و تمام سیل بندها و آبگیرها مورد بازبینی قرار گیرند.
وی ضمن تقدیر از اصحاب رسانه افزود: از اصحاب رسانه انتظار می رود ضمن اطلاع رسانی یادی از افرادی که به صورت مستقیم در میدان عمل هستند نیز داشته باشند.
گفتنی است در این جلسه اعضای ستاد بحران استان گزارشی از اقدامات روزهای گذشته خود در بحث بارندگی ارائه نمودند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ