• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1395/11/28 پنجشنبهاستاندار قزوین در دیدار قائم مقام وزیر کشور:
50 درصد از سرمایه گذاری خارجی استان قزوین در پسابرجام محقق شده است
استاندار در دیدار قائم مقام وزیر کشور بیان داشت: فضای استان فزوین؛با نشاط،فعال و پر تحرک است.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛  فریدون همتی در دیدار با محمدحسین مقیمی قائم مقام وزیر کشور در سخنانی بیان داشت: امروزه با محوریت بخش خصوصی و بانک ها فضایی فعال،پویا و پرنشاط در حوزه های مختلف در حال شکل گیری است که اثرات خود را در بخش های مختلف  نشان می دهد و این  بیانگر جهت گیری درست دولت در بخش اقتصادی است .
وی افزود: در سفر رئیس جمهور قول فعال سازی 1000 واحد  تولیدی  در استان قزوین داده شد که در حال حاضر 974 واحد با 1064 میلیارد تومان از این مجموعه عملی شده و تا پایان سال از وعده داده شده عبور خواهیم کرد .
استاندار بابیان اینکه"615 واحد تولیدی تعطیل در استان قزوین وجود دارد." تصریح کرد:15 درصد از این واحدها جزو بنگاه های کوچک است و بقیه جزء واحد های متوسط و بزرگ  محسوب می شود اما نکته مهم این است که68 درصد این واحد های تعطیل میراث دولت گذشته است.
همتی گفت: با بحران بیکاری در استان  قزوین مواجه نیستیم و توانسته ایم را از 2/12 درصد سال 93 به 6/11 درصد در تابستان امسال کاهش دهیم که از میانگین کشوری پایین تر است.
وی افزود: در سال جاری با اعتبارات تخصیص یافته  به واحد های تولیدی 17 هزار شغل ایجاد شده که 10هزار فقره آن از بیمه شده گان جدید تامین اجتماعی هستند و ما بقی جزء خود اشتغالی می باشند.
استاندار بیان کرد: از مجموع واحدهای متوسط و بزرگ تعطیل شده توانستیم در سال جاری 40 واحد را احیا و به چرخه اقتصادی متصل کنیم و تا پایان سال 20  دیگر از این مجموعه احیا و فعال خواهند شد.
نماینده عالی دولت در استان قزوین اظهار داشت:487واحد نیمه تکمیل و نیمه تمام  با بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیکی در استان وجود دارد که تا کنون از هیچ بانکی تسهیلات نگرفته اند و این خود نشان از رونق اقتصادی دارد و روند متقاضیات سرمایه گذاری های جدید در استان هستند  رو به رشد است.
همتی خاطرنشان کرد: علاوه بر آن 106 واحد تولیدی  در حال نصب ماشین آلات هستند که تا تیرماه آینده 18 هزار شغل جدید از محل افتتاح و بهره برداری این واحدها ایجاد خواهد شد.
وی با اشاره به روند رو به رشد سرمایه گذاری داخلی در استان اظهار داشت:برای 300 واحد جواز تاسیس صادر شده که نشان از رشد 133 درصدی سرمایه گزاری داخلی در استان قزوین دارد.
استاندار با اشاره به رشد بالای سرمایه گذاری خارجی در استان گفت:  در چندماه گذشته پس از برجام 451 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان انجام شده است در حالیکه حجم سرمایه گذاری خارجی صورت گرفته در استان از سال 52 تا 94 450 میلیون دلار می باشد و این آمار بیانگر انجام 50 درصد از سرمایه گذاری خارجی استان قزوین در پسابرجام دارد.
همتی گفت: معادل یک میلیون دلار در بخش انرژی های نو و احداث نیروگاههای جدید اعم از خورشیدی و بادی با سرمایه گذاران خارجی مذاکره انجام شده است و بخشی از این تفاهم نامه ها و توافقات در مرحله اجرایی شدن است.
نماینده عالی دولت در استان عنوان کرد: حجم صادرات غیر نفتی استا  در سنوات قبل از تحریم ها 300 میلون دلار بوده  اما هدف گذاری و سهمیه ستاد اقتصاد مقاومتی و سازمان توسعه تجارت ایران  برای استان در سال جاری 430 ملیون دلار هدف گذاری و تعیین  شده است  در حالیکه تاکنون 540 ملیون دلار صادرات از استان قزوین به سایر کشورها محقق شده است
وی افزود: 30 شرکت های دانش بنیان در استان قزوین فعالیت دارند که تا پایان سال  تعداد این ها به 50 مورد افزایش خواهد یافت که محصولات بخشی از این شرکت ها، صادر می شود اما نیاز به حمایت جدی تری برای تولید انبوه و تجاری سازی  دارند .
استاندار بیان کرد: 264 هزار تن امسال خرید تضمینی گندم در استان قزوین انجام شد در حالی که  این رقم در سال 92 تنها 12 هزار تن بود.
وی ادامه داد: طرح اجرای  20 هزار هکتار آبیاری قطره ای از مصوبات سفر رئیس جمهور در استان بود  که 6 هزار هکتار آن  معطوف به باغات انگور می باشد و تاپایان سال بخش عمده این طرح عملیاتی می شود.
استاندار قزوین از طرح توسعه گلخانه ها بعنوان یکی از طرح ها و مصوبات سفر رئیس جمهور در استان نام برد و اظهار داشت: در طول سنوات و دوره های گذشته جمعا" 51 هکتار گلخانه در سطح استان دایر شده اما در حال حاضر 180 هکتار احداث گلخانه در دست اقدام و اجرا وجود دارد و در سفر هیات دولت  نیز راه اندازی شهرک گلخانه ای 780 هکتاری به تصویب رسید که تمامی فعالیت های صیفی دو شهرستان های بوئین زهرا و تاکستان به سمت  این گلخانه ای سوق داده خواهد شد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ