• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/10/19 چهارشنبه
استاندار زنجان تاکید کرد؛ مدیریت خروجی چاه های مجاز در استان با نصب کنتورهای هوشمند
استاندار زنجان با تاکید بر اینکه باید آب خروجی چاه های دارای مجوز نیز کنترل شود، اظهار کرد: با نصب کنتورهای هوشمند بر روی چاه های دارای مجوز استان، باید آب خروجی آنها نیز کنترل و مدیریت شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ فتح اله حقیقی در شورای حفاظت از منابع آب استان، با بیان اینکه اغلب استان های کشور و حتی کشورهای منطقه با تنش ها و بحران کم آبی مواجه هستند، افزود: مشکل استفاده بیش از اندازه و حفر چاه های غیرمجاز تنها مختص این استان نیست و در زنجان اقدامات مطلوبی در باره مسدود کردن چاه های غیرمجاز انجام شده است.
وی ادامه داد: باید در استان زنجان ابتدا چاه هایی مسدود شود که به واسطه قدرت و نفوذ شخصی بدون مجوز احداث شده سپس به سراغ مدیریت سایر چاه ها برویم.
استاندار زنجان با تاکید بر انجام اقداماتی در راستای جلوگیری از برداشت بی‌رویه آب، تصریح کرد: در حوزه افت سطح آبهای زیر زمینی در استان هم باید با متوسط کشوری مقایسه و راهکار لازم ارائه شود.
استاندار زنجان با بیان اینکه در حال حاضر بخش کشاورزی با 68 درصد اشتغال از متوسط کشوری بالاتر است، اضافه کرد: با این حال، میزان تولیدات و اشتغال بخش کشاورزی با ارزش افزوده آن متناسب نیست و باید در این باره زمینه برنامه ریزی کارشناسی و عملیاتی انجام شود.
مقام عالی اجرایی استان خاطر نشان کرد: باید طرح ها و راهکاری های عملیاتی درباره فرهنگ سازی مصرف بهینه آب ارائه شود تا بتوان الگوهای مصرف و فرهنگ صحیح را به مردم تبیین و اجرایی نمود.
حقیقی تشکیل گروهی هشت نفره متشکل از کارشناسان و اساتید دانشگاه با هدف عملیاتی شدن مصوبه های شورای حفاظت از منابع آبی استان را خواستار شد و گفت: باید مصوبات مربوط به حفاظت از منابع آب استان قابل اجرا باشد تا از کمترین مصوبه بیشترین کارآیی را بدست بیاوریم.
حقیقی با بیان این‌که باید از ظرفیت مدیران و اساتید دانشگاه در راستای حل مشکل آب بهره بگیریم، خاطرنشان کرد: مولفه‌های مختلف در این حوزه باید بررسی شود، باید واقع‌بین باشیم و با استفاده از ظرفیت‌های موجود، نسبت به رفع مشکلات اقدام کنیم.

بيشتر
نسخه قابل چاپ

تحت نظارت وف بومی