• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
مرور اخبار استان ها
1395/10/19 يكشنبه
بازدید معاون اول رئیس جمهور از غرفه توانمندی‌های روستاییان استان کرمان
مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری کرمان از بازدید معاون اول رئیس جمهور از غرفه های استان کرمان در دومین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر خبر داد و گفت: این نمایشگاه با رویکرد تبیین نقش روستاییان و عشایر به‌منظور تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حال برگزاری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ هادی شهسوارپور با اشاره به اینکه دومین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر در عرصه اقتصاد مقاومتی در سه بخش استان‌ها، دستگاه‌های ملی، سازمان‌های مردم‌نهاد روز چهارشنبه افتتاح شد، افزود: معاون اول رئیس جمهور در اولین روز آغاز بکار نمایشگاه، از غرفه های استان کرمان بازدید کرد.
وی با تاکید براینکه این نمایشگاه با رویکرد تبیین نقش روستاییان و عشایر به‌منظور تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حال برگزاری است، یادآورشد: غرفه های استان کرمان در زمینی به مساحت 261 متر مربع در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران در حال برگزاری است.
مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری کرمان از حضور ده شهرستان از سراسر استان کرمان (زرند، کوهبنان، بردسیر، بافت، سیرجان، بم، کرمان، راور، رفسنجان و شهربابک) در دومین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر خبر داد و تصریح کرد: در این نمایشگاه شهرستان های فوق الذکر به ارائه، نمایش، فروش صنایع دستی و بومی و معرفی محصولات و تولیدات کشاورزی، معدنی و سوغات محلی خویش می‌پردازد.
شهسوارپور با تاکید براینکه این نمایشگاه از چهارشنبه 15 دی ماه تا شنبه 18 دی ماه بمدت چهار روز از ساعت 8:30 صبح الی 17:30 بعد از ظهر پذیرای علاقه مندان است، خاطرنشان کرد: معرفی غذاهای سنتی و محلی، اجرای مراسم آیینی در فضاهای طراحی‌شده روستایی «به‌منزله ایران کوچک در قلب پایتخت»، بخشی از برنامه‌های اصلی این نمایشگاه می باشد.
وی گفت: انگیزه و فعالیت روستاییان نسبت به سال های گذشته با حمایت های ویژه دولت تدبیر و امید پیشرفت خوبی داشته است و برگزاری دومین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر در تهران نشان از این مهم است.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، اولین نمایشگاه‌ توانمندی‌ روستاییان در عرصه اقتصاد مقاومتی پنجشنبه 16 مهرماه سال 94 با حضور سید ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح شده بود.

نسخه قابل چاپ