• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
مرور اخبار استان ها
1395/10/19 يكشنبه
معاون استاندار کرمان خبر داد: برنامه ریزی برای صادرات نان کرمان به استان های مشهد و تهران
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به پیشرفت های حاصل شده از اسناد امنیت غذایی در استان کرمان، گفت: برای صادرات نان کرمان به استان های مشهد و تهران برنامه‌ریزی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ حمید ذکاء‌اسدی در کارگروه سلامت استان کرمان که در سالن پیامبراعظم(ص) استانداری کرمان برگزار شد، افزود: کیفیت نان در نانوایی‌های استان کرمان به نسبت دو، سه سال گذشته با توجه به تدوین سند امنیت غذایی استان افزایش یافته است.
وی با اشاره به درجه بندی نانوایی‌های استان کرمان براساس کیفیت نان تولیدی، یادآورشد: برای صادرات نان کرمان از بخش گلباف و روستای ده زیار به استان های مشهد و تهران برنامه‌ریزی شده است که در این راستا همکاری بیشتری برای رشد کیفیت نان در استان کرمان می طلبد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به اینکه در کارخانه رب گوجه فرنگی شهرستان قلعه گنج با تولید انبوه مواجه هستیم که استانداردهای لازم در این زمینه رعایت می‌شود، خاطرنشان کرد: سایر کارخانه‌های فرآوری و تولید رب گوجه در استان کرمان در صورت عدم رعایت استانداردهای لازم پلمب خواهند شد.
ذکاءاسدی با اشاره به ثمرات اسناد امنیت غذایی استان کرمان، گفت: آمارها نشان می‌دهد که پیشرفت خوبی در همه زمینه‌ها از جمله کیفیت نان، لبنیات و گوشت صورت گرفته است و نمونه بارز آن کشتارگاه‌های استان کرمان به ویژه کشتارگاه کرمان است که پس از تدوین اسناد امنیت غذایی وضعیت آن ها بهبود یافت.
وی با تاکید براینکه بهسازی کشتارگاه رفسنجان باید در اولویت کاری دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان قرار بگیرد، افزود: خوشبختانه وضعیت کشتارگاه‌های شرق و جنوب استان نیز مساعد شده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان ضمن تاکید بر ایجاد امید و نشاط در جامعه، به ارتقا سطح امید به زندگی در استان کرمان خبر داد و یادآورشد: متاسفانه برخی افراد غیرکارشناس در مصاحبه و سخنرانی های خود مباحثی را مطرح می کنند که آرامش عمومی را بر هم می زنند اما در این کارگروه تلاش می شود تا سطح امید به زندگی در اقشار مختلف جامعه ارتقا یابد.
 
**** مردم کرمان نگران مصرف تخم مرغ و گوشت پرندگان نباشند
مدیرکل دامپزشکی استان کرمان نیز در ادامه این جلسه با اشاره به تدوین سند امنیت غذایی در زمینه های مختلف همچون گوشت قرمز و گوشت سفید در استان کرمان، تصریح کرد: سند شیر نیز یکی از اسناد امنیت غذایی استان کرمان بوده که اقداماتی در این زمینه هم صورت گرفته است.
حسین رشیدی با تاکید براینکه کانون بیماری آنفلوآنزای پرندگان در استان کرمان تاکنون مشاهده نشده است، خاطرنشان کرد: آنفلوآنزای پرندگان یکی از مخاطراتی است که امنیت غذایی کشور و استان کرمان را تهدید می‌کند لذا باید آمادگی مقابله با آن ایجاد شود.
وی با اشاره به اینکه بیماری آنفلوآنزای پرندگان در استان هایی همچون تهران، البرز، مرکزی، کرمانشاه، مازندران و ... تایید شده است، گفت: مردم استان کرمان نگران مصرف تخم مرغ و گوشت پرندگان نباشند زیرا این فرآوری های توسط عوامل دامپزشکی استان کنترل می شوند.
 
**** غنی‌سازی 90 درصد آرد تولیدی در کرمان
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمان نیز در ادامه این جلسه با تاکید براینکه غنی‌سازی آرد با آهن و اسیدفولیک با هدف ارتقاءسطح سلامت جامعه بویژه گروه های آسیب پذیر از سال 80 آغاز و در سال 84 وارد فاز اجرایی شد شد، افزود: از سال 91 هزینه غنی سازی در قیمت تمام شده آرد و نان لحاظ گردیده است.
مجید نژادبیگلری با اشاره به اینکه مسؤولیت اصلی غنی‌سازی آرد با معاونت غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی است و شرکت غله و بازرگانی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی این کار را انجام می‌دهد، یادآورشد: 90 درصد آرد تولیدی در استان کرمان طی 9 ماه گذشته غنی‌سازی شده است.
وی با اشاره به اینکه بررسی ها نشان می دهد که گندم های مناطق مختلف 20-60ppm آهن دارند که طی پروسه آسیابانی و سبوسگیری مقداری از آهن از دست می رود، تصریح کرد: وضعیت غنی سازی آرد در جنوب استان 60 درصد مجاز و در شمال استان نیز 64 درصد مجاز می باشد.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمان در ادامه از کم خونی و فقر آهن در 10 درصد کودکان در شمال و 32 درصد کودکان در جنوب استان کرمان خبر داد.
 
**** دو سوم مبتلایان به ایدز ناشناس هستند
رئیس اداره مبارزه با بیماری‌های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این جلسه به آخرین وضعیت آماری مبتلایان به ایدز در استان کرمان اشاره کرد و افزود: در استان کرمان 30 هزار مورد مبتلا به بیماری اچ.آی.وی تا قبل از سال 94 به ثبت رسیده است که از این مجموع 85 درصد مرد و 15 درصد زن می باشند.
مهدی شفیعی با اشاره به اینکه در سال 94 یک هزار و 500 مورد جدید به آمار مبتلایان به ایدز در کشور افزوده شده است، گفت: شیوع ابتلای زنان و گروه های سنی پایین تر به ایدز در کشور از طریق ارتباط جنسی رو به افزایش است.
وی از ناشناس بودن دو سوم از 75 هزار فرد آلوده به بیماری اچ.آی.وی در کشور خبر داد و خاطرنشان کرد: میزان انتقال مادر به کودک در کرمان بالا بوده که نشان می‌دهد ابتلای زنان به ایدز بالاست بنابراین باید کمیته‌های نظارت بر بیماری ایدز در استان‌ تشکیل شود.
رئیس اداره مبارزه با بیماری‌های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با تاکید براینکه برنامه کنترل کشوری ایدز در استان کرمان به تقویت بیشتری نیاز دارد، یادآورشد: باید برنامه‌ای فراتر از برنامه کشوری در استان داشته باشیم که در این راستا طرح "کرمان شهر دوستدار برنامه‌های اچ‌آی‌وی" توسط دانشگاه علوم پزشکی کرمان تهیه شده است.
شفیعی در بخش دیگر سخنانش با اشاره به وجود مهمانشهر افاغنه در شهرستان بردسیر، گفت: این مهمانشهر در 8 کیلومتری شهر بردسیر و بر روی سفره‌های آب این شهر قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه هزار و 20 خانوار در این مرکز با جمعیتی حدود 4 هزار و 100 نفر زندگی می‌کنند، افزود: از مجموع هزار و 200 منزل مسکونی در این مهمانشهر، 94 منزل فاضلاب را در محیط مهمانشهر رها می کنند.
رئیس اداره مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه تهدید سلامت عمومی در این منطقه از استان وجود دارد، تصریح کرد: فاضلاب این منازل از طریق چاه‌های جذبی انجام می‌شود که امکان انتقال به آب شهر وجود دارد که در این راستا انتظار می رود انشعاب آب منازل تا تعیین تکلیف وضعیت دفع فاضلاب این مهمانشهر قطع شود.
شفیعی با تاکید بر اینکه سیستم دفع فاضلاب از طریق چاه‌های جذبی به کلی باید حذف و ایجاد و بهسازی شبکه جمع آوری فاضلاب در کوتاه ترین مدت در دستور کار قرار گیرد، خاطرنشان کرد: برای پساب ناشی از تصفیه در این منطقه نیز باید به سرعت چاره‌اندیشی شود.
 
**** پائین بودن سطح نشاط اجتماعی در استان کرمان نسبت به کشور
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در ادامه این جلسه یادآورشد: سطح نشاط اجتماعی در استان کرمان نسبت به کشور پایین است و در سطح بین المللی وضعیت ما اصلا مطلوب نیست، بنابراین اگر به این مقوله هم اهمیت داده و همراهی عمومی انجام شود امکان ارتقا آن وجود دارد.
علی اکبر حقدوست بر استانداردسازی روند تولید گوجه فرنگی در استان تاکید کرد و افزود: اگر مردم از مراحل تولید سوسیس، کالباس و رب گوجه فرنگی اطلاع یابند، از خوردن آن پشیمان می شوند.
وی تصریح کرد: تا زمانیکه فرهنگ مردم اصلاح نشود همچنان به سمت مصرف فرآورده هایی فله ای مانند شیر مبادرت می ورزند، بنابراین باید ابتدا این نگرش اصلاح شود.
 

نسخه قابل چاپ