• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
مرور اخبار استان ها
1395/11/27 چهارشنبهاستاندار قم تاکید کرد:
ضرورت حاکمیت نگاه فرابخشی در بخش کشاورزی استان قم
استاندار قم با اشاره به برخی سیاست گذاری های غلط در بخش کشاورزی طی دهه های اخیر که منجر به مشکلات کم آبی برای کشاورزان و مردم شده است اظهار داشت: نگاه فرابخشی در بخش کشاورزی استان قم بایستی حاکم شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ سید مهدی صادقی استاندار قم در دیدار اعضای خانه کشاورز استان قم طی سخنانی با اشاره به مشکلات حوزه ی کشاورزی استان قم اظهار داشت: در بعضی دوره ها ناکارآمدی های مدیران این مشکلات را دوچندان کرده است.
صادقی با اشاره به مشکلات بخش کشاورزی از جمله کمبود منابع آب و الگوی کشت غیرصحیح در چند دهه ی گذشته ادامه داد: این معضل به عدم برنامه ریزی و مدیریت صحیح بازمی گردد و امروز علاوه بر کشاورزان، عامه ی مردم با این معضلات مواجه هستند.
استاندار قم نقش مسئولان در حوزه ی سیاست گذاری را مورد توجه قرار داد و با اشاره به برخی مسائل قانونی افزود: نگاه فرابخشی و در نظر گرفتن منافع ملی از ضرورت های هرگونه تصمیم گیری در بخش کشاورزی است.
نماینده عالی دولت در استان ضرورت تعامل و همگرایی مردم و مسئولین در راستای حل مشکلات را مورد تاکید قرار داد و گفت: بررسی اختلاف نظرها در کمیته های کارشناسی با حضور نمایندگان کشاورزان می تواند تا حد بالایی به حل مشکلات کمک کند.
وی همچنین ضمن قدردانی از خدمات مدیر کل جهاد کشاورزی استان قم گفت: در بحث تغییر الگوی کشت، جلب رضایت کشاورزان و نیز بهره وری منابع آب اقدامات خوبی طی سالهای اخیر صورت گرفته است.

 

نسخه قابل چاپ