• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
مرور اخبار استان ها
1395/11/27 چهارشنبه
استاندار قزوین تاکید کرد: استان آماده اجرای برنامه های فاخر فرهنگی و هنری است
استاندار در نشست صمیمانه با هنرمندان استان گفت: با آغوشی باز پذیرای هنرنمایی هنرمندان در سطح استان هستیم و برای کسانی که مجوز قانونی دارند هیچ منعی وجود ندارد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور ؛ فریدون همتی در نشست صمیمانه با هنرمندان استان قزوین که با حضور محمد حسین مقیمی قائم مقام وزیر کشور، افزود: نگاههای فرهنگی نباید معطوف به چند نفر محدود شود و هنرمندانی که آثار فاخری خلق می کنند با مقیاس و سنجه عناصر ناسالم سنجیده شود.
وی ادامه داد: نقش هنرمندان را در طول تاریخ نمی توانیم نادیده بگیریم، چرا این بخش فرهیخته در بطن جامعه زندگی کرده و انعکاس دهنده صدای اعماق جامعه در قالب هنر هستند.
استاندار قزوین خاطرنشان کرد: طبق هنجارهای نظام اسلامی نباید کسی قائل به محدود کردن هنرمند متعهد باشد، زیرا هنرمندان از مردم اند و این انقلاب نیز متعلق به مردم است.
همتی بیان داشت: یکی از ویژگی های هنر این است به هیچ عنوان دستوری نبوده و این هنرمندان هستند که با توجه به شرایط جامعه پیام خود را در قالب هنر ارایه می کند.
استاندار قزوین در خصوص  ممیزی در حوزه های فرهنگ و هنر گفت: دولت تدبیر و امید با هرگونه ممیزی در همه حوزه های فرهنگ و هنر مخالف است زیرا حوزه فرهنگ و هنر با انسان‌ها سر و کار دارد و باید موارد با جنس گفت ‌وگو، تعامل و مذاکره حل و فصل شود.
همتی اضافه کرد: قائل نبودن به ممیزی به معنای عدم نظارت نیست، بلکه بر این باوریم که جامعه فرهنگی و هنری به بلوغ رسیده و اکنون در بهترین شرایط تعاملی با اصحاب فرهنگ و هنر قرار داریم و لذا هنرمندان با هنجارها و باید و نبایدها آشنا هستند و خود آن را رعایت می کنند.
وی در ادامه گفت: قزوین با سابقه 9 هزار ساله هنرمندان فرهیخته ای را در اعصار مختلف تحویل جامعه داده و امروز هنرمندان این مهد هنر پرور به پختگی، مسئولیت پذیری و غنایی فرهنگی بالایی رسیده اند.
استاندار اضافه کرد: انتظار ما از تمامی هنرمندان این است با تعمیق مفاهیم و پالایش آثار هنری، آثار فاخری را تحویل جامعه داده و شاگردان برجسته ای را تحویل جامعه دهند.
همتی خطاب به هنرمندان گفت: بنده به عنوان نماینده دولت در استان، از شما هنرمندان به علت کمی و کاستی های مختلف در تمام عرصه ها عذرخواهی می کنم و دست کمک بسوی تک تک شما دراز می کنم تا دست در دست هم دهیم به مهر، ایران خویش را کنیم آباد.
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم در آینده نزدیک با تحولاتی که در حوزه های مختلف به خصوص اقتصادی روی خواهد داد، کاستی ها جبران و دوشادوش هم در ساختن میهنی آبادتر و اقتصادی شکوفاتر موثر باشیم، چرا که هنر سازنده فرهنگ است و این دو جدای از هم نمی باشند.
همتی اضافه کرد: امیدوارم با تخصیص بودجه های کافی به بخش های مختلف هنری، مشکلات جامعه هنرمندان مرتفع و بار سنگین هنرمندان لااقل در بحث معاش کمی سبک تر شده و امکانات هنری استان نیز توسعه یابد.
وی گفت: برای احداث تالار فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز اعلام آمادگی کرده و با تخصیص 20 میلیارد تومان به این پروژه به یکی از مطالبات بحق هنرمندان پاسخ می دهیم تا و بعد از مرکز استان به سراغ شهرستان ها برویم.
استاندار قزوین گفت: در ارتباط با صدور مجوز برنامه های فرهنگی و هنری نیز هیچگونه محدودیتی وجود ندارد و آمادگی داریم برنامه های فاخر فرهنگی را در استان اجرا کنیم.

همتی در پایان افزود: در رابطه با کنسرت استاد کلهر نیز اگر زودتر آگاه می شدم، از هرگونه لغو این رویداد بزرگ فرهنگی که البته بخاطر مشکلات ترافیکی محل برگزاری بود، جلوگیری می کردم که امیدوارم دیگر چنین اتفاقی در استان تکرار نشود.
در ابتدای این نشست هنرمندان استان مسائل و مشکلات حوزه های مختلف هنری را با نماینده ارشد دولت در استان در میان گذاشته و خواستار رفع برخی تنگناها شدند.

 

نسخه قابل چاپ