• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
مرور اخبار استان ها
1395/11/27 چهارشنبه
استاندار گفت: برف گذشته حدود 160 میلیارد تومان به گیلان خسارت وارد کرد
استاندار گفت: برف گذشته حدود 160 میلیارد تومان به گیلان خسارت وارد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ دکتر نجفی در دیدار معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: برف روزهای 13 و 14 بهمن  به 9 شهر و 800 روستای گیلان 159 میلیاردو 600 میلیون تومان خسارت وارد کرد.
وی گفت: در بارش سنگین گذشته که با سرعت باد 80 کیلومتر در ساعت آغاز شد در مدت 12 ساعت 80 سانتی متر در جلگه و در ارتفاعات 150 سانتی متر برف بر زمین بارید.
وی ادامه داد: بیشتر این خسارت ها در بخش راه، تاسیسات شهرها، برق، آب شرب، مسکن، کشاورزی و دیگر تاسیسات زیربنایی بوده است.
وی با بیان اینکه در تلاش هستیم تا خسارت های بارش سنگین برف جبران شود، گفت: این خسارت ها روز گذشته به وزیر کشور، راه و شهرسازی، نیرو و رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گزارش شد.
استاندار گیلان خاطرنشان کرد: برای بازسازی ماشین آلات سنگین راهداری  نیاز به توجه ویژه ی وزارت راه و شهرسازی داریم و از منابع استانی نیز کمک می کنیم.
وی گفت: همچنین امروز با رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل کشور در خصوص بهره مندی از فرصت منطقه آزاد انزلی برای ورود ماشین آلات سنگین مدرن با هزینه کمتر تفاهم  خوبی انجام شد.
استاندار گیلان ادامه داد: البته علاوه بر این سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور اعتباری را برای بهسازی جاده و نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای اختصاص داده است.
دکتر نجفی افزود: در جلسه گذشته با مدیران شرکت توانیر کشور نیز که به دستور وزیر نیرو در رشت برگزار شد اعتبارات خوبی برای برق اختصاص یافته است.
وی گفت: ان شاء الله سفیدی برف امسال موجب سبزی بیشتر گیلان در بهار شود.
گفتنی است محمد رضا نازک کار صبح امروز در نشست رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با استاندار گیلان به عنوان  مدیرکل جدید راهداری و حمل و نقل جاده ای استان معرفی شد.
وی معاونت راهداری اداره کل راه و ترابری گیلان به مدت 10 سال، معاونت فنی اداره کل راه و ترابری استان گیلان به مدت 2سال، مدیریت ساخت و توسعه راه های اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان از سال 90 تاکنون را در کارنامه خود دارد.

 

نسخه قابل چاپ