• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
مرور اخبار استان ها
1395/11/27 چهارشنبه
در جلسه بررسی وضعیت پروژه های عمران شهری کرمان چه گذشت؟
در هشتاد و دومین جلسه بررسی وضعیت پروژه های عمران شهری کرمان که با حضور استاندار کرمان برگزار شد، آخرین وضعیت پروژه‌های شهری کرمان بررسی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛  بعد از ظهر سه شنبه با حضور استاندار کرمان و جمعی از مسئولین هشتاد و دومین جلسه بررسی وضعیت پروژه های عمران شهری کرمان در سالن پیامبراعظم(ص) استانداری برگزار و روند فیزیکی پروژها مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفت.
 
****ادامه پروژه بازسازی بازار کرمان پس از ایام نوروز
فرماندار کرمان در این جلسه به اجرای پروژه نورپردازی و روشنایی ادارات اداری و عمومی شهر کرمان اشاره کرد و گفت: تاکنون 40 دستگاه اداری و عمومی شهرستان کرمان اقدامات مفیدی را برای نورپردازی و روشنایی محیط اطراف دستگاه‌ها انجام داده‌اند.
محمدعلی توحیدی با تاکید براینکه بعضی از دستگاه‌ها در زمینه نورپردازی و روشنایی محیط اطراف اقدام نکرده‌اند، افزود: حدود 28 دستگاه مهم در شهرستان کرمان پروژه نورپردازی و روشنایی را اجرا نکرده‌اند که درصدد هستیم تا پایان سال جاری این امر محقق شود.
وی در ادامه به اجرای پروژه مرمت و بازسازی بازار بزرگ و تاریخی شهر کرمان در سه فاز اشاره کرد و یادآورشد: تاکنون 120 درب در بازار کرمان تعویض شده است و 60 درب دیگر باید تعویض شود.
 
**** بازگشایی محور گلبازخان در آینده ای نزدیک
شهردار کرمان نیز در ادامه با تاکید براینکه روشنایی معابر شهر کرمان پیگیری شده است، گفت: مقبره خواجه اتابک کرمان نیز بازسازی و نورپردازی شده و به فرهنگسرای خواجه اتابک تبدیل خواهد شد.
علی بابایی از بازگشایی محور گلبازخان در آینده ای نزدیک خبر داد و افزود: املاک محور گلبازخان تعیین و تکلیف شده  و کل این محور آزاد می باشد و این در حالیست که طراحی میدان توحید برای تبدیل به پیاده رو آماده است.
وی از بهره برداری از پروژه احداث ۱۰ پارک سطح شهر از جمله پارک پدر و نصب آبنمای متحرک در پارک مادر تا شب عید خبر داد و یادآورشد: پروژه بازسازی حمام باغ لله در قسمت بیرونی ۹۰ درصد و قسمت داخلی حمام ۶۰ درصد پیشرفت داشته است که این پروژه تا نوروز به اتمام می رسد.
شهردار کرمان به پروژه بام کرمان نیز اشاره کرد و گفت: یک هزار و 200 متر از حفاری و انفجار پروژه بام کرمان انجام شده و در صورتی بحث جاده دسترسی به بام مرتفع گردد ، دو پایه دیگر از هشت پایه تله کابین نصب و کار انجام می شود.

**** بازگشایی ضلع غربی محور بهمنیار در اسفندماه سال جاری
نماینده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در کرمان نیز در ادامه این جلسه با تاکید براینکه محور خیابان اقبال آماده بازگشایی است، افزود: بازگشایی این محور با مشکل تملکی مواجه شده اغست که در صورت حل این مشکل، کار انجام می شود.
موسی نجفی با اشاره به میزان پیشرفت پروژه زیرگذر آزادی، یادآورشد: ضلع غربی محور بهمنیار نیز در اسفندماه سال جاری بازگشایی خواهد شد تا کسبه این خیابان در روزهای پایانی سال بتوانند با فراغت بهتری به فعالیت بپردازند.
وی به میزان پیشرفت دیگر پروژه های در دست اجرا در شهر کرمان اشاره کرد و گفت: سگمنت های پروژه چهارراه ولیعصر نیز آماده نصب است و در صورتی که شرایط آب و هوایی مناسب باشد، تا پایان سال سگمنت ها نصب خواهد شد.
نماینده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در کرمان با اشاره به اینکه زیرسازی تقاطع راه آهن - صدوقی به اتمام رسیده و برای بازگشایی های موقت تحویل شهرداری شده است، تصریح کرد: زیرسازی تقاطع امیر کبیر نیز در حال انجام است اما در زمینه برق و گاز معارضی وجود داشت که در صورت مرتفع شدن این معارضات، تا پایان امسال زیرسازی این تقاطع به اتمام  می رسد.
نجفی با اشاره به اینکه در تقاطع امیرکبیر هر شب دو شمع در حال اجراست، یادآورشد: تملک اراضی سنگ بری و محیط زیست در محل تقاطع هوانیروز هنوز انجام نشده و این پروژه تقریبا در حال تعطیلی است.
 
****نهایی شدن طرح باند جدید فرودگاه بین المللی کرمان تا اواخر هفته آتی
مدیرکل فرودگاه های استان کرمان نیز در ادامه به احداث باند جدید فرودگاه بین المللی کرمان اشاره کرد و گفت: خاکبرداری باند جدید فرودگاه بین المللی کرمان پس از کلنگ زنی آن از سوی استاندار کرمان آغاز و به اتمام رسیده است.
قاسم زاده با اشاره به اینکه طرح باند جدید فرودگاه توسط مشاور تا اواخر هفته آتی نهایی و اجرا می شود، افزود: فرودگاه بین المللی کرمان نیز نسبت به اجرای پروژه نورپردازی و روشنایی محیط اطراف اقدام نموده و تا اسفند ماه سال جاری اجرای این پروژه با استفاده از چراغ های ال.ای.دی انجام می پذیرد.

****برگزاری مناقصه پروژه بازسازی ساختمان قدیمی کنسولگری انگلیس ظرف ده روز آینده
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمان نیز در ادامه با اشاره به اجرای فاز دوم پروژه مرمت و بازسازی ساختمان قدیمی کنسولگری انگلیس در کرمان، یادآورشد: مجوز برگزاری مناقصه از بین 5 شرکت معرفی شده اخذ و تا 10 روز آینده پس از اخذ پاکت ها، مناقصه برگزار می گردد.
سالاری نسب با اشاره به اینکه پیمانکار این پروژه تا پایان سال جاری مشخص خواهد شد، خاطرنشان کرد: مرمت و بازسازی این بنای تاریخی طبق برنامه زمانبندی 3 ماه دنبال خواهد شد و امید می رود اردیبهشت سال آینده به بهره برداری برسد.
 
****قلاع دختر و اردشیر شهر کرمان مهیا برای بازدید گردشگران نوروزی
معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان نیز در ادامه به روند پیشرفت بازسازی قلاع دختر و اردشیر اشاره کرد و گفت: مشاور طرح را کامل نموده و مجوز باستان شناسی این قلاع نیز اخذ شده است.
روحی با اشاره به اینکه در فاز اول این پروژه بحث باستان شناسی و مرمت دنبال می شود، افزود: برای حضور و بازدید گردشگران در ایام نوروز، پله هایی تدارک دیده شده است تا به قلاع صدمه ای وارد نشود.
وی با اشاره به واگذاری هفت خانه تاریخی شهر کرمان به بخش خصوصی، یادآورشد: پروسه طراحی و آواربرداری این خانه های انجام گرفته و با انتخاب سه پیمانکار، کار با سرعت در حال انجام است.

در ادامه این جلسه مشرفی رئیس شورای اسلامی شهر کرمان در خصوص پروژه میدان شهدا، شهبا مدیرعامل شرکت توزیع برق شمال استان کرمان در خصوص اجرای پروژه نورپردازی کوه های مسجد صاحب الزمان(عج) و گلزار شهدای شهر کرمان، علیزاده سرپرست شرکت آب منطقه ای استان در خصوص کاهش سطح ایستابی آب های زیرسطحی شهر کرمان و مدیر اوقاف و امور خیریه شهرستان کرمان نیز در خصوص آخرین وضعیت مرمت و بازسازی حمام ابراهیم خان(ظهیرالدوله) و مجموعه حاج آقا علی شهر کرمان پرداختند.

 

نسخه قابل چاپ