• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
مرور اخبار استان ها
1395/11/28 پنجشنبهدکتر نجفی :
گیلان آماده ی مقابله با بارش سنگین برف است
استاندار در حاشیه ی بهره برداری همزمان پروژه های مسکن مهر استان در شهرستان لنگرود در خصوص بارش برف در مناطق جلگه ای گیلان گفت: استان آماده ی مقابله با بارش سنگین برف است.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ دکتر محمدعلی نجفی در گفتگو با خبرنگاران در خصوص بارش برف در پایان هفته جاری در سطح جلگه و کاهش محسوس دما گفت: طبق پیش بینی هواشناسی، بارش برف از سحرگاه فردا (جمعه) شروع می شود و مدت زمان آن نسبت برف گذشته طولانی تر و سنگین تر است.
وی با بیان اینکه به محض آگاهی از این توده هوای سرد و برفی جلسات ویژه در ستاد مدیریت بحران و کارگروه‌های مختلف شکل گرفته افزود: فرمانداران و همه مدیران اجرایی استان به صورت آماده باش هستند.
نماینده عالی دولت در گیلان به نشست شب گذشته ی خود با فرماندهان نظامی، انتظامی و اعلام آمادگی این نیروها در استفاده از ماشین آلات سنگین و امدادی در برف اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به سنگینی برف پیش بینی شده از امکانات لجستیکی و ماشین آلات نظامی ، انتظامی ، ارتش و نیروهای دریایی بهره خواهیم برد.
وی با بیان اینکه اکیپ های مختلف راهداری با مدیریت جدید این مجموعه به منظور بازگشایی و کنترل مسیرها مستقر هستند خاطرنشان کرد: انتظار ما از مردم این است تا از ورود خودروهای تک سرنشین به معابر جلوگیری کنند و  همراهی لازم را داشته باشند.
استاندار گیلان با اشاره به اینکه طبق پیش بینی هواشناسی برودت هوا در سطح جلگه بین منفی 6 تا منفی 10 درجه خواهد رسید گفت: مردم با صرفه جویی در مصرف گاز و همکاری با عوامل ستاد مدیرت بحران شرایط را برای خدمت رسانی بیشتر فراهم کنند.
وی اظهار داشت: با توجه به آمادگی بخش های آب، برق، گاز ، راهداری و شهرداری ها؛ استان آماده ی مقابله با بارش سنگین برف است.
دکتر نجفی خاطرنشان کرد: امیدواریم با تمهیداتی که اندیشیده شده مردم با معضلاتی کمتری نسبت به برف قبل مواجه شوند.
وی افزود: ذخایر ارزاق عمومی ، سوخت و آرد و نان برای چندین ماه تأمین شده است و هیچ گونه مشکلی را در این خصوص نداریم.

نسخه قابل چاپ