• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
مرور اخبار استان ها
1395/11/28 پنجشنبه
برگزاری مراسم چهلمین روز ارتحال آیت ا... هاشمی رفسنجانی
مراسم چهلمین روز ارتحال مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره) ، انقلاب و رهبری، با حضور مردم فهیم و قدرشناس در مصلی امام خمینی رشت برگزار شد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ مراسم چهلمین روز ارتحال آیت ا... هاشمی رفسنجانی رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز با حضور آیت ا... قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت، دکتر نجفی استاندار گیلان، جمعی از مسئولان استانی و اقشار مختلف مردم در مصلی امام خمینی(ره) رشت برگزار شد.
رئیس ستاد اقامه نماز گیلان در این مراسم با اشاره به اینکه بنیانگذار انقلاب اسلامی بر مبنای اصول اسلام انقلاب را پایه ریزی کرده، گفت: امام (ره) برمبنای ویژگی ها و ارزش ها برای هرکدام از یاران خود حریم قائل بود و یکی از این امتیازات ، مبارزه در دوران ستمشاهی علیه رژیم طاغوت بود.
حجت الاسلام سید ابوطالب حجازی با تاکید بر لزوم حفظ احترام نسل اول انقلاب به عنوان پیشکسوتان همراهی با نهضت افزود: مرحوم آیت الله هاشمی از افراد باسابقه نزد امام (ره) ، روحانیت ، انقلابیون و علما بود و ارزش و احترام ویژه ای داشت.
وی تصریح کرد: مرحوم آیت الله هاشمی از جان ، مال و آبروی خویش برای انقلاب اسلامی هزینه کرد و با سکوت در مقابل آنچه که با بی انصافی درباره اش می گفتند، از آبرویش هزینه کرد تا انقلاب آسیب نبیند.

نسخه قابل چاپ