• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
مرور اخبار استان ها
1395/11/28 پنجشنبه
استاندار قزوین خواستار شد: رسانه ها ،نشاط و پویایی واحدهای تولیدی را به تصویر بکشند
استاندار قزوین از اصحاب رسانه خواست تا پس از بازدید از واحدهای تولیدی در راستای امیدبخشی به جامعه، پویایی و نشاط در صنعت استان را به تصویر کشیده و منعکس کنند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ فریدون همتی در جریان حضور در شهرک صنعتی کاسپین که به منظور بهره برداری از یک طرح و بازدید از چهار واحد تولیدی صورت گرفت، از خبرنگاران خواست تا در بازدیدهای خود به شکل مناسب به پوشش خبری و تصویری واحدهای فعال و کارهای صورت گرفته در بخش تولید و صنعت و کارآفرینی بپردازند.
استاندار قزوین ادامه داد: عده ای از دوستان بدون دیدن حتی یک کارخانه از راه دور قضاوت می کنند و می گویند که واحدهای تولیدی استان تعطیل و غیرفعال است ولی اصحاب رسانه که خود در این بازدیدها حضور دارند باید واقعیت را به مردم بازگو کنند.
همتی بیان داشت: خبرنگارانی که در بازدید ها و برنامه های مرتبط به حوزه تولید حضور پیدا می کنند می توانند روایت گران صادق رونق و پویایی اقتصادی بوجود آمده در آن دسته از واحدهای تولیدی و صنعتی باشند که از گذشته تعطیل و نیمه فعال بودند اما در سایه سیاست ها و حمایت های دولت تدبیر و امید مجددا به چرخه  اقتصادی بازگشته اند.
وی با بیان اینکه با اجرای طرح رونق تولید از سوی دولت شاهد ارائه 160 هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی کشور بوده ایم که از این رقم 10 هزار و 640 میلیارد ریال به بنگاه های اقتصادی استان اختصاص داشته است، اظهار کرد: این حمایت ها موجب راه اندازی صدها واحد نیمه کاره و تعطیل شده است.
استاندار قزوین ادامه داد: تاکنون نزدیک به یک هزار واحد تولیدی در بخش صنعت و کشاورزی در قالب اجرای طرح رونق از تسهیلات بهره مند شده و ساماندهی و تقویت شده اند.
وی در ادامه با بیان اینکه بسیاری از واحدهای تعطیل و نیمه فعال صنعتی استان مربوط به پیش از دولت یازدهم هستند، اظهار کرد: امیدواریم تا پایان سال جاری 20 واحد صنعتی دیگر که در دوره گذشته تعطیل شده بودند را با ارایه حمایت های لازم دوباره فعال کنیم.
همتی در پایان اظهار کرد: دولت با اجرای طرح رونق تولید ابتدا به حفظ وضعیت اشتغال و تولید و نجات واحدها از بحران توجه کرده و در مرحله بعد تلاش نموده است تا آنها بتوانند میزان تولید و نیروهای شغلی خود را افزایش دهند و حضور پررنگ تری در بازارهای داخلی و عرصه صادرات داشته باشند.
در جریان حضور استاندار قزوین در شهرک صنعتی کاسپین، یک طرح تولیدی با 30 میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار گرفت و از چهار واحد نیز بازدید شد.

نسخه قابل چاپ