شنبه 30 دي 1396  
 
Saturday, January 20, 2018  
 
السبت, جمادى الأولى 03, 1439  
 
banner banner banner
shoarsal
آیکون منو
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1395/12/29 يكشنبهبا هدف ترویج بیابان زدایی؛
وزیر کشور در کانون تولید ریزگردهای قزوین یک اصله نهال غرص کرد
وزیر کشور در جریان بازدید از دشت الله آباد،کانون تولید ریزگردها در استان قزوین با هدف ترویج فرهنگ درخت کاری و مقابله با بیابانی شدن اراضی یک اصله نهال غرص کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ عبدالرضا رحمانی فضلی در بازدید از دشت الله آباد در شهرستان بوئین زهرا استان قزوین گفت: جنس خاک این منطقه با سایر کانون های تولید ریزگرد متفاوت است و با برنامه ریزی و اجرای کشت مناسب در آن می توان از توسعه بیابان در این منطقه جلوگیری کرد.
وزیر کشور ادامه داد: می توان با اجرای طرح های کشاورزی و کشت گونه های مقاوم این هدف را دنبال کرد و مانع گسترش این کانون تولید ریزگرد شد.
دشت الله آباد و حومه آن در شهرستان بوئین زهرا در جنوب شرقی استان قزوین قرار گرفته است و دارای 100 هزار هکتار مساحت می باشد.
به دلیل بهره برداری نامناسب از سفره های آب زیرزمینی در این دشت در دهه های گذشته، این منطقه طی سال های اخیر رو به بیابانی شدن رفته و به کانون تولید ریزگردها در استان قزوین تبدیل شده است.
گسترش این کانون که در مجاورت استان های تهران و البرز قرار دارد می تواند در اینده تهدیدی برای پایتخت باشد.
در سفر رئیس جمهوری به قزوین در مهر ماه امسال برای اجرای طرح های مقابله با گسترش کانون ریزگردها در این استان 70 میلیارد ریال اعتبار تصویب شد.
در قالب این طرح، در سطح چهار هزار و 600 هکتار از اراضی منطقه پوشش های گیاهی مقاوم کشت می شود و سایر اقدام های لازم برای جلوگیری از گسترش بیابان نیز انجام خواهد شد.
بيشتر
نسخه قابل چاپ
نشانی   :   تهران  -  خیابان شهید دکتر حسین فاطمی - قبل از میدان جهاد
کدپستی 1414776145    -     تلفن‌خانه   :   84861
info@moi.ir