يكشنبه 1 بهمن 1396  
 
Sunday, January 21, 2018  
 
الأحد, جمادى الأولى 04, 1439  
 
banner banner banner
shoarsal
آیکون منو
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1395/12/28 شنبه
استاندار لرستان خبر داد: افزایش سرانه درآمدی مردم با تقویت صنعت گردشگردی در استان
استاندار لرستان گفت: با تقویت و اهمیت دادن به صنایع گردشگری ، لرستان می توان شاهد پیشرفت و افزایش سرانه درآمد باشیم .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ هوشنگ بازوند استاندار لرستان در نشست ستاد سفرهای نوروزی استان که با حضور سرکار خانم دکتر احمدی پور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری برگزار گردید گفت: لرستان با ظرفیت ها و توانمندیهای بالقوه ای که از لحاظ آثار تاریخی و گردشگری دارد به عنوان پایتخت ژئوتوریسم کشور شناخته شده است.
استاندار لرستان با اشاره به شعار «تبدیل معبر گردشگری به مقصد گردشگری» ادامه داد: به ثمر نشستن این شعار، نیازمند یک برنامه ریزی دقیق و کارشناسی شده همراه با سرمایه گذاری بود که با پشتوانه ظرفیت ها و موقعیت های ویژه لرستان، این شعار انتخاب شد.
وی در خصوص پروژه پارک سافاری استان گفت: اهداف اصلی طرح ، ایجاد فرصت های شغلی در استان و تقویت درآمدزایی و اشتغال زایی منطبق با استان و همچنین تقویت و حراست از محیط زیست است .
بازوند با اشاره به انتخاب لرستان به عنوان پایگاه پل های تاریخی کشور گفت: این انتخاب، نشانده ظرفیت ویژه لرستان در این حوزه است که می تواند در بخش سرمایه گذاری و اشتغال زایی از آن بهره برد.
استاندار لرستان اظهار داشت: حضور هلدینگ های گردشگری سازمان میراث فرهنگی در استان کمرنگ است، اینکه یک سرمایه گذار لرستان را انتخاب می کند یعنی کار در لرستان توجیه اقتصادی دارد و اگر این هلدینگ های میراث فرهنگی بیایند خیلی از گره ها در استان حل می شود.
وی با اشاره به ساماندهی حریم اطراف قلعه فلک الافلاک گفت: با توجه دستور رئیس جمهور و همچنین طبق توافقی که با فرماندهی سپاه صورت پذیرفت انتظار میرود با کمک و مساعدت دولت ، مشکل سی و چند ساله مردم استان حل گردد .
گفتنی است قلعه باستانی فلک الافلاک یکی از شاخص‌ترین آثار تاریخی ایران و جهان است، بنای عظیم آجری مربوط به دوره ساسانی که همچنان استوار بر روی تپه‌ای باستانی در مرکز شهر خرم‌آباد قرار دارد .
استاندار لرستان در پایان ضمن تشکر از معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور گفت: لرستان برای توسعه زیر ساخت های گردشگری، نیازمند تقویت سهم ملی و  همچنین سرعت بخشیدن در واگذاری اماکن تاریخی و تعیین تکلیف آنها است .

بيشتر
نسخه قابل چاپ
نشانی   :   تهران  -  خیابان شهید دکتر حسین فاطمی - قبل از میدان جهاد
کدپستی 1414776145    -     تلفن‌خانه   :   84861
info@moi.ir