پنجشنبه 27 دي 1397  
 
Thursday, January 17, 2019  
 
الخميس, جمادى الأولى 11, 1440  
 
banner banner banner
آیکون منو
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
دیدگاه
1397/6/12 دوشنبهیادداشت سید مناف هاشمی استاندار گلستان به مناسبت تصویب لایحه مناطق آزاد
منطقه آزاد اینچه برون عامل توسعه تجارت با آسیای میانه
لایحه ایجاد مناطق آزاد جدید در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید دکتر سید مناف هاشمی استاندار گلستان طی یاد داشتی به تببین اهمیت  ایجاد منطقه آزاد تجاری صنعتی اینچه برون گلستان پرداخت.در متن این یاد داشت آمده است:
لایحه ایجاد 8 منطقه آزاد تجاری صنعتی و 12 منطقه ویژه اقتصادی در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و منطقه آزاد اینچه برون که در نوع خود منحصر به فرد است در رأس آن قرار دارد.
منطقه آزاد اینچه برون گلستان نقطه اتصال کریدور ریلی جمهوری اسلامی به کشورهای ترکمنستان و قزاقستان است که در سال 1393 با حضور روسای جمهوری سه کشور در مرز گلستان به بهره برداری رسید.
خط آهنی که می تواند مراودات تجاری ایران با کشورهای حوزه cis  و آسیای میانه و چین را به مرز 10 میلیون تن برساند.
وجود بندر خشک در این منطقه آزاد، شاخصی ارزشمند محسوب می شود که اینچه برون را از دیگر مناطق آزاد منحصر به فرد می سازد.
در شرایطی که تحریم های بین المللی جمهوری اسلامی ایران و مراودات تجاری کشور از طریق آب های آزاد را تهدید می کند و با توجه به تصویب رژیم حقوقی دریای خزر، منطقه آزاد اینچه برون گلستان می تواند این استان را به کانون توجه تجاری – اقتصادی کشور تبدیل نماید.
بی شک در پروسه تصویب این لایحه نقش نماینده ولی فقیه در استان و نمایندگان مردم گلستان در مجلس شورای اسلامی تاثیر بسزایی داشته است.
ظرفیت کریدور های ریلی، زمینی، هوایی و دریایی گلستان با آسیای میانه و کشورهای cis می تواند مسیر جدید و قدرتمند را در مراودات جمهوری اسلامی ایران با این کشورها برقرار سازد.
منطقه آزاد تجاری صنعتی اینچه برون گلستان با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته در زمینه استقرار بندرخشک، ایجاد صنایع سنگین و مولد، ورود هلدینگ ها و سرمایه گذاران برجسته داخلی می تواند موجب پیشرفت، توسعه، ایجاد اشتغال، رشد سرمایه گذاری و افزایش درآمد پایدار استان شود.
در این مسیر فایناس 1.2 میلیارد یورویی ایران و روسیه با هدف برقی سازی خط آهن اینچه برون به گرمسار سرعت جابجایی در این حوزه را افزایش می دهد و بی شک عاملی جاذب جهت حضور سرمایه گذاران در منطقه آزاد اینچه برون خواهد بود.
رنگین کمان اقوام ایران زمین با گذشت قریب به 20 سال از استان شدنش هنوز نتوانسته است جایگاه واقعی خود را پیدا کند اما بی شک با وحدت، همدلی و همگرایی تمامی کسانی که دل در گرو توسعه گلستان دارند می توان با استفاده از ظرفیت منطقه آزاد اینچه برون، استقرار صنایع سنگین، حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی موجبات رفع موانع توسعه استان را فراهم آورد. 
نشانی   :   تهران  -  خیابان شهید دکتر حسین فاطمی - قبل از میدان جهاد
کدپستی 1414776145    -     تلفن‌خانه   :   84861
info@moi.ir

تحت نظارت وف بومی