سه شنبه 2 بهمن 1397  
 
Tuesday, January 22, 2019  
 
الثلاثاء, جمادى الأولى 16, 1440  
 
banner banner banner
آیکون منو
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اخبار استان ها
1397/6/12 دوشنبهبا حضور استاندار خراسان رضوی انجام شد؛
تقدیر از برگزیدگان هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی
با حضور استاندار خراسان رضوی و در هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، هفت عنوان کتاب در بخش ‌های کودک، نوجوان و جوان و بزرگسال در موضوع سیره امام رضا (ع) به مخاطبان عرضه و از ۱۰ نفر از استان که در این جشنواره به عنوان برگزیده کشوری معرفی شدند؛ تقدیر به عمل آمد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، فرشته سلجوقی مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی در آئین اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: با اقدامات فرهنگی در دست اجرا شاهد رشد میزان کتابخوانی در استان هستیم.

وی افزود: مشارکت زنان در عرصه های مختلف همواره از دستاوردهای رشد تمدن اسلامی بوده و زنان در این عرضه نیز به خوبی ایفای نقش کرده و خواهند کرد.

سلجوقی با اشاره به برگزاری در مسابقه و آئین کتابخوانی تابستان 97 ، بیان کرد: این مسابقه در خراسان رضوی نیز همزمان با سراسر کشور از 30 مرداد تا پنجم شهریور برگزار شد و در بخش فروش کتاب خراسان رضوی رتبه اول کشوری را به خود اختصاص داد.

معاون برنامه ریزی، پژوهش و فناوری نهاد کتابخانه های عمومی کشور نیز در این مراسم گفت: توسعه فرهنگ کتاب  کتابخوانی با رویکرد ترویج سیره ائمه اطهار از اولویتهای این نهاد است.

امین متولیان افزود: برای تحقق این مهم برنامه های متفاوتی در دستور کار است که جشنواره رضوی و برگزاری جلسات کتابخوان و معرفی کتاب از آن جمله است.

وی تاکید کرد: از هر فرصتی باید برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی استفاده شود.

مدیر کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی نیز گفت: میزان مشارکت خراسان رضوی در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی به بیش از دو برابر افزایش یافته است.

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان افزود: جشنواره کتابخوانی رضوی با هدف احیاء امر اهل بیت(ع) ، ترویج زیبایی های کلام اهل بیت و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی از طریق سیره و منابع رضوی برپا شد.

وی با بیان این که 70 هزار نفر و امسال بیش از 160 هزار نفر از خراسان رضوی در این جشنواره شرکت کردند؛ عنوان کرد: در تابستان امسال اتوبوس کتابخوانی در روستاها راه اندازی شد و کتابداران در اقدامی جهادی با حضور در روستاها قصه های رضوی را برای کودکان تعریف کردند و نقاشی هایی با این مضمون توسط کودکان کشیده و جمع آوری شد.

حجت الاسلام سبزیان افزود: این جشنواره به سربازخانه ها نیز راه یافت و امسال استقبال سربازان از این جشنواره خوب بود.

مدیر کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: سه هزار و 800 خانواده نیز در استان به صورت خانوادگی در این جشنواره شرکت کردند که اتفاق مبارکی است و به کاهش آسیب های اجتماعی می تواند کمک کند

حجت الاسلام سبزیان ادامه داد: مشارکت 2 هزار و 125 نفر زندانی در این جشنواره و 15 هزار نفر ارتشی نیز گام خوبی برای ترویج فرهنگ رضوی و فرهنگ کتابخوانی است.

وی ادامه داد: در هفته دولت امسال پنج پروژه مرتبط با کتابخانه ها در  استان افتتاح شد و امروز نیز کتابخانه سیار به همت انجمن خیران کتابخانه ساز شهرستان مشهد رونمایی می شود.

وی گفت: این کتابخانه دومین کتابخانه سیار است که توسط خیر اهدا می شود و  مسیر فعالیت این کتابخانه حاشیه شهر مشهد است.

209 باب کتابخانه در استان 6.4 میلیون نفری خراسان رضوی دایر است. دو میلیون و 500 هزار نسخه کتاب در این کتابخانه ها نگهداری می شود.

جشنواره کتابخوانی رضوی از مجموعه جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع)، فعالیت خود را از ششمین دوره برگزاری زیر نظر نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور آغاز کرد.

آرشیو
نسخه قابل چاپ
نشانی   :   تهران  -  خیابان شهید دکتر حسین فاطمی - قبل از میدان جهاد
کدپستی 1414776145    -     تلفن‌خانه   :   84861
info@moi.ir

تحت نظارت وف بومی