سه شنبه 20 آذر 1397  
 
Tuesday, December 11, 2018  
 
الثلاثاء, ربيع الثاني 04, 1440  
 
banner banner banner
آیکون منو
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اخبار استان ها
1397/9/11 يكشنبهدر سی و هشتمین شورای عالی جوانان انجام شد:
تقدیر معاون اول رییس جمهوری از استاندار گلستان
استان گلستان در ارزیابی عملکرد ستاد ساماندهی امور جوانان در سال ۹۶ رتبه دوم کشوری را کسب کرد و در سی و هشتمین شورای عالی جوانان که عصر روز شنبه ۱۰ آذر با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور برگزار شد، از دکتر هاشمی استاندار گلستان تقدیر به عمل آمد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، طی گزارشی که از سوی مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان به معاون اول رییس جمهور ارائه شده است، استان گلستان در عملکرد مربوط به 6 ماهه اول سال جاری نیز، رتبه اول را کسب کرد.
در این گزارش آمده، بر اساس ارزیابی به عمل آمده از ستادهای ساماندهی امور جوانان استانها، استان گلستان به کلیه موضوعات درج شده در برنامه سالانه این ستاد شامل برنامه های مشارکت اجتماعی جوانان، گرامیداشت هفته ازدواج، کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی جوانان، کنترل و کاهش آسیب های فضای مجازی جوانان و سلامت جوانان پرداخته است.
دکتر جهانگیری، معاون اول رییس جمهور در این جلسه با اشاره به گزارش های ارائه شده در جلسه در خصوص عملکرد استان های کشور در ساماندهی امور جوانان و پیشتازی استان های آذربایجان شرقی، سمنان، گلستان و همدان، از عملکرد استانداران این استان ها قدردانی کرد.
وی گفت: استانداران در حقیقت نماینده عالی دولت و حاکم استان هستند و هر گاه استانداران بر موضوعی تمرکز کرده اند، شاهد عملکرد مناسب و دستاوردهای خوبی بوده ایم از اینرو لازم است که وزارتخانه ها اهمیت موضوعات ملی را برای استانداران به خوبی تشریح کنند تا بتوانند از توان و ظرفیت استانداران در حل مسائل مهم کشور استفاده کنند.
استاندار گلستان نیز در این جلسه، گزارشی از جلسات برگزار شده در راستای ساماندهی امور جوانان ارائه کرد و گفت: استان گلستان از 160 میلیارد تومان سهمیه اعتبار روستایی، حدود 40 میلیارد تومان بیشتر یعنی 220 میلیارد تومان جذب کرده و بیشتر این اعتبار را در حوزه جوانان و بوم گردی بکار گرفته که منجر به اشتغالزایی برای جوانان استان شده است.
وی با اشاره به اینکه نرخ بیکاری در استان گلستان از 12 درصد به 8 درصد کاهش یافته تصریح کرد: تکلیف استان گلستان برای اشتغال زایی در سال جاری ایجاد 20 هزار فرصت شغلی است که مسئولین استان تاکنون نزدیک به این رقم را محقق ساخته اند و هدف گذاری خود را تا پایان سال ایجاد 30 هزار فرصت شغلی قرار داده اند.

آرشیو
نسخه قابل چاپ
نشانی   :   تهران  -  خیابان شهید دکتر حسین فاطمی - قبل از میدان جهاد
کدپستی 1414776145    -     تلفن‌خانه   :   84861
info@moi.ir

تحت نظارت وف بومی