اداره كل امور زنان و خانواده وزارت كشور
اخبار
7878
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به اصفهان سفر کرد.   دکتر ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در سفر یک روزه به استان اصفهان، ضمن دیدار با مقامات و علمای استان اصفهان، در نشستی با بانوان عضو شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای این استان، به مواردی از جمله نقش زنان و موضوعاتی که آنها باید در شورای شهر دنبال کنند اشاره کرد. دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در سفر یک روزه خود به استان اصفهان، ابتدا در نشستی که با بانوان عضو شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای استان اصفهان داشت به مواردی از جمله نقش زنان و موضوعاتی که آنها باید در شورای شهر دنبال کنند اشاره نمود.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه ۶۳ نفر از اعضای شوراهای شهر در استان اصفهان را بانوان تشکیل می دهند به ارائه اهمیت مباحث مدیریت شهری و نقش بانوان در بهبود و ارتقای کیفیت زندگی شهری در ادامه این نشست پرداخت.
در ادامه ی این سفر، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در دیدار با آیت الله مظاهری، از مراجع تقلید و رئیس حوزه علمیه اصفهان، گزارش هایی در مورد برنامه های دولت در مورد ارتقا و بهبود وضعیت خانواده ( طرح گفتگوی خانواده و بین نسلی ) ارائه کرد و آیت الله مظاهری نیز حمایت خود را از برنامه های دولت اعلام نموده و بر اهمیت خانواده و ضرورت همگرایی و مشارکت آحاد جامعه در این زمینه تأکید کرد.
دکتر ابتکار همچنین، بازدیدی از اورژانس اجتماعی اصفهان انجام داد و گفت: اورژانس اجتماعی یکی از مهمترین سازو کارهای بازدارندگی در زمینه آسیب های اجتماعی محسوب می شود.
وی افزود: آشنایی بیشتر مردم با این نهاد از اهمیت ویژه ای برخوردار است و امیدوارم حمایت های بیشتری از اورژانس اجتماعی شود تا بتواند فعالیت های خود را در زمینه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی توسعه دهد.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده سپس نشست و گفتگوی مستقیمی هم با مردم استان در صدا و سیمای مرکز اصفهان داشت.
در پایان این سفر نیز نشست و گفتگوی ملی خانواده و بین نسلی با تشکل ها و احزاب استان اصفهان برگزار شد.
دکتر ابتکار در این نشست تصریح کرد: تشکل های دولتی و دانشگاهی در حوزه خانواده کارهای ارزشمندی انجام داده اند.
معصومه ابتکار در سفر یک روزه خود به اصفهان با برخی تشکل های حوزه زنان دیدار و هم چنین در نشستی با بانوان فعال اقتصادی و نشست با احزاب سیاسی استان شرکت کرد که در آن، بانوان فعال اقتصادی، برنامه ها، پیشنهادها، دیدگاهها و انتقادهای خود را مطرح کردند و برنامه های دولت هم در این زمینه ارائه شد.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه آحاد جامعه به ویژه بانوان در شرایط اقتصادی فعلی که به کشور ما وارد شده نقش مهمی بویژه در عرصه اقتصادی بر عهده دارند، گفت : دولت تدبیرو امید در حال حاضر تلاش های زیادی انجام داده تا بتواند مسائل و مشکلات را از پیش پای مردم بردارد.
وی خاطرنشان کرد: انسجام و وحدت ملی در شرایط فعلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و زنان در این زمینه نقش برجسته ای بویژه برای کمک به بهبود شرایط اقتصادی، تامین معیشت مردم و تنظیم بازار بر عهده دارند.
 
منبع: دفترامور بانوان و خانواده استانداری اصفهان
تمام حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به اداره كل امور زنان و خانواده وزارت كشور مي باشد و استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است
Copyright © 2010 Islamic Republic of Iran - Ministry of Interior's - All rights reserved.

تحت نظارت وف بومی