اداره كل امور زنان و خانواده وزارت كشور
اخبار
67657647
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین در دفتر امام جمعه: رواج فرهنگ عفاف و حجاب ضامن امنیت اجتماعی است. مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین در جلسه بنیاد عفاف و حجاب که با حضور نماینده ولی فقیه در استان در برگزار شد، گفت: رواج فرهنگ عفاف و حجاب ضامن امنیت اجتماعی است.   "معصومه مرادیان" در جلسه بنیاد عفاف و حجاب که با حضور نماینده محترم ولی فقیه برگزار شده بود به حدیثی از پیامبر اشاره کرد و گفت: پیامبر در ابتدا خطاب به مردان می گوید که مردان جامعه باید نگاه خود را از نامحرم بردارند و اندامشان را محفوظ نگه دارند که این امر در پاکیزگی جسم و جانشان بهتر است و بعد خطاب به زنان جامعه می فرمایند زنان نیز باید خودشان را بپوشانند و در امنیت کامل بسر برند.
مرادیان اظهار داشت: عفت و حجاب یعنی هر آنچه که مانع بشود که شهوت بر وجود انسان غلبه کند و حجاب شامل حجاب کلام٬ فکر، گوش، قلب و ... می تواند باشد.
وی تصریح کرد: وقتی بحث عفاف و حجاب مطرح می شود همه اذهان به سمت زنان معطوف می شود و این تظلم به جامعه زنان است و بالطبع هر زنی که بخواهد در امنیت روانی در یک جامعه باشد باید ابتدا امنیت اجتماعی در آن جامعه ترویج پیدا کند.
 وی در ادامه افزود: برای داشتن امنیت کامل در جامعه باید فرهنگ حاکم بر جامعه رواج دهنده فرهنگ عفاف و حجاب باشد و کارکرد اجتماعی است که باعث می شود یک زن در امنیت کامل باشد.
مشاور استاندار در خصوص مسائل اخلاقی و اجتماعی عفاف و حجاب بیان داشت: عفاف و حجاب هر دو قشر زن و مرد را مورد نظارت قرار می دهد.
مرادیان گفت: در بحث فرهنگ سازی با نگاهی ملاطفت آمیز که همراه با رأفت اسلامی و انعطاف باشد در جهت جذب جوانان به مقوله عفاف و حجاب گام برداریم.
 این مسؤول در خاتمه اذعان داشت: حجاب و عفاف باعث تحکیم بنیان خانواده، رواج ارزشهای اسلامی، جلوگیری از بی بند و باری و ابتذال در جامعه می شود.
منبع: دفترامور بانوان و خانواده استانداری قزوین
تمام حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به اداره كل امور زنان و خانواده وزارت كشور مي باشد و استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است
Copyright © 2010 Islamic Republic of Iran - Ministry of Interior's - All rights reserved.

تحت نظارت وف بومی