اداره كل امور زنان و خانواده وزارت كشور
اخبار
65657
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری: اشتغال؛ مهمترین مساله پیش روی دختران در جامعه امروز است.     مشاوراستاندار و مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: بسیاری از دختران تحصیل کرده استان جویای کار هستند و می توان آن را مهمترین مشکل دختران استان دانست. مشاور استاندار و مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: بسیاری از دختران تحصیل کرده استان جویای کار هستند و می توان آن را مهمترین مشکل دختران استان دانست.
معصومه مرادیان ضمن تبریک ولادت حضرت معصومه (سلام‌الله) و روز دختر گفت: بسیاری از دختران تحصیل کرده استان برای رفع نیازهای روانی، اجتماعی و اقتصادی خود به صورت قراردادی و موقت با حقوق بسیار اندک مشغول به کار هستند و درخواستهای بسیار زیادی برای اشتغال ثابت در ادارات و دستگاه های اجرایی دارند.
وی افزود: بسیاری از دختران استان به دلیل فقر مالی یا اقامت در مناطق محروم و دورافتاده از تحصیل بازمانده‌ اند و برای رفع این مشکل تفاهم نامه همکاری با وزارت آموزش و پرورش توسط دفترامور زنان برای بهسازی یا بازسازی مراکز آموزشی نزدیک به روستاها و مناطق محروم منعقد گردیده است.
مدیر کل بانوان و خانواده استانداری قزوین ادامه داد: یکی از مشکلات امروز جامعه بالا رفتن سن دختران و پسران و ازدواج نکردن آنها است که دربعضی از روستاها به دلیل مهاجرت مردان و پسران به شهرها جهت کسب شغل و همسرگزینی در شهرها به وجود آمده است. 
این مسؤول گفت: حضور دختران مجرد با سن بالا و فاقد شغل در روستاها موجب می شود آنها سربار خانواده فرض شوند که برای حل این مشکل به دنبال تشکیل تعاونی های اشتغالزایی دختران و بانوان روستایی از محصولات روستا هستیم.
مرادیان خاطر نشان ساخت: برعکس این جریان برخی از روستاهای استان، شهرک های اقماری و حتی جنوب شهر قزوین گرفتار ازدواج های زودرس هستند که به دلیل شکل نگرفتن سن واقعی ازدواج آسیب های اجتماعی دیگر از قبیل زایمان زودرس و طلاق زودرس را به دنبال دارد.
وی گفت: در همین راستا آموزش برای پیشگیری از ازدواج های زودرس به ویژه به مردان را در واحدهای تولیدی و اتحادیه ها در دستور کار قرار داده ایم تا هم مهارت های زندگی را به مردان آموزش داده و هم ازازدواج های زودرس جلوگیری کنیم.
وی ادامه داد: همچنین برای برگزاری دوره های آموزشی کسب وکار با کانونزنانبازرگاناستاناقداماتیانجام داده ایم تا دوره های مهارتی کسب و کار مناسب با فضای روستاها وشهرهابرای دختران وبانوان استان برگزار شود.
این مسؤول گفت: برگزاری دوره آموزشی کسب و کار زنان 20 تا 40 سال طی 21 تا 23 شهریورماه سالجاری برای آموزش به 100 نفر از زنان و دختران جوان استان درنظر گرفته شده و تمام برنامه ریزی ها برای اسکان و تغذیه زنان و دخترانی که از مناطق دور استان دراین برنامه شرکت می کنند انجام شده است.
این مسؤول گفت: یکی دیگر از مشکلات دختران استان این است که گاهی مورد ظلم وازارپدر،برادر و همسر قرار می گیرند که برای رفع این مشکل با کانون وکلای استان تفاهم نامه همکاری امضا شد تا دختران آزار دیده به صورت رایگان از حمایت قانونی این کانون برخوردار شوند.
مدیر کل بانوان و خانواده استانداری قزوین ادامه داد: رسیدگی به وضعیت زنان زندانی استان را نیز در دستور کار قرار داده ایم و طی بازدید چهار ساعته از زندان زنان درخواست های آنان را برای رسیدگی تلخیص کرده و با رئیس کل دادگستری استان مطرح کردیم.
وی افزود: خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته و با دستور رئیس کل دادگستری استان رسیدگی به وضعیت زنان زندانی نیز تحت نظارت گروه نجات قرار گرفت تا به صورت ویژه به وضعیت آنها رسیدگی شود. خوشبختانه این همراهی و همکاری افق روشنی را در مسیر تحقق مطالبات زنان ایجاد کرد.
وی ادامه داد: همچنین دفتر امور زنان و خانواده استانداری فراخوانی برای حمایت از طرح های کارافرینی زنان و دختران نخبه منتشر کرده و برای ازدواج افراد کم بضاعت با بنیادهای ازدواج آسان مذاکراتی انجام داده ایم.
منبع: دفترامور بانوان و خانواده استانداری قزوین
تمام حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به اداره كل امور زنان و خانواده وزارت كشور مي باشد و استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است
Copyright © 2010 Islamic Republic of Iran - Ministry of Interior's - All rights reserved.

تحت نظارت وف بومی