اداره كل امور زنان و خانواده وزارت كشور
اخبار
ثق35
جلسه هم‌اندیشی تدوین سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان جلسه هم‌اندیشی تدوین سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان با حضور مجری تدوین سند، ناظر استانی و جمعی از نمایندگان امور بانوان و خانواده شهرستان های تابعه در دفتراموربانوان و خانواده استانداری تشكيل گردید.       در ابتدا خانم دکتر دوروزی مدیرکل دفترامور بانوان و خانواده استانداری گفت: براساس تفاهم‌نامه‌ای که بین معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و استانداری ها منعقد شده، مقرر شده است در راستای پرداختن به مسأله تحکیم بنیان خانواده این سند تهیه شود.
    و در ادامه با اشاره به اینکه در تدوین سند مذکور از ظرفیت‌های علمی و دانشگاهی، سیاست‌گذاران، برنامه‌ریزان و سازمان‌های مردم‌نهاد استفاده خواهد شد، افزود: دفتر امور بانوان و خانواده، بر تمام فرایند برنامه‌ریزی و تدوین سند نظارت دقیق خواهد داشت.
    در ادامه آقای دکتر نقدی عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینا به عنوان مجری تدوین سند گفت : شناسایی وضع موجود زنان و خانواده در استان‌ بر مبنای اطلاعات پایه مستند، ارزیابی وضع موجود براساس مقایسه داده‌ها با میانگین کشوری با لحاظ تفکیک جنسیتی و فهرست‌بندی مشکلات و فرصت‌های مهم برای زنان از اهداف تدوین این سند است.
    ایشان گفت : امیدواریم با عملگرایی و هم افزایی کلیه دست اندرکاران و متولیان و با جمع بندی شاخص های رسمی و غیررسمی شهرستان ها بتوانیم بهترین راهکارها را انتخاب کنیم و برای ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان گامهایی اثر بخش برداریم.
    در پایان ناظر استانی خانم دکتر حق طلب عضو هیئت علمی دانشگاه ملایر با اشاره  به روند نظارت بر تدوین سند از مراحل تدوین و همکاری دستگاه ها جهت تدوین هرچه بهتر سند ابراز رضایت کردند.
منبع: دفترامور بانوان و خانواده استانداری همدان
تمام حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به اداره كل امور زنان و خانواده وزارت كشور مي باشد و استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است
Copyright © 2010 Islamic Republic of Iran - Ministry of Interior's - All rights reserved.

تحت نظارت وف بومی