اداره كل امور زنان و خانواده وزارت كشور
اخبار
567657
جلسه کارگروه بانوان و خانواده برگزار استان همدان برگزار شد جلسه کارگروه بانوان و خانواده استانداری همدان به ریاست جناب آقای شاهرخی معاون محترم سیاسی، امنیتی اجتماعی استانداری در محل سالن جلسات مجموعه فرهنگي شهداء استانداري تشكيل گرديد . ابتدا با توجه به موضوعات دستور جلسه جناب آقاي مختاران مدير كل محترم آموزش فني و حرفه‌اي استان گزارش اقدامات انجام شده درخصوص تفاهم‌نامه منعقده فی مابین دفتر امور بانوان و خانواده استانداری و اداره کل آموزش فني و حرفه‌اي كاهش آسيب‌هاي اجتماعي و توانمندسازي زنان سرپرست خانوارارائه نمود، سپس سرکارخانم دکتر حق‌طلب به عنوان ناظر طرح "تدوین سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده استان" فعالیت‌های انجام شده در رابطه با طرح مذکور را برای حاضرین در جلسه تشریح کرد.
در ادامه جناب آقاي سماواتي مدير محترم صندوق بيمه اجتماعي روستائيان و عشاير استان اهداف، مزایا و مشمولین بيمه روستايي و عشايري را تشریح نمود و به اقدامات انجام شده در زمینه بیمه زنان روستایی و عشایری اشاره کرد. همچنین سركار خانم دکتر ميرمعيني رئيس محترم گروه پيشگيري و مبارزه با بيماري هاي غيرواگير معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي همدان، پيرامون طرح "خدمات نوین سلامت" و خطر سنجی بیماری‌های قلبی و عروقی و غربالگری بیماری‌های غیرواگیر زنان و وظایف دستگاه‌های اجرایی در قبال اجرای طرح یاد شده توضيحات مبسوطی ارائه نمود.
در پایان این مباحث اعضا جلسه سوالات و پیشنهادات خود را در رابطه با طرح‌های مذکور با مجریان مربوطه در میان گذاشتند.
در ادامه سرکار خانم دکتر دوروزی از همراهی و همکاری سال 1396 مدیران کل محترم دستگاه‌های اجرایی و مشاورین آنان در امور بانوان و خانواده تشکر نمود و از آنان خواست تا در صورتی که در حوزه بانوان و خانواده توسط دستگاه‌های اجرایی فعالیت خاصی انجام می‌شود گزارش آن را به دفتر امور بانوان و خانواده استانداری جهت انعکاس به وزرات کشور و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ارسال نمایند.
آنگاه جناب آقای شاهرخی معاون محترم سیاسی، امنیتی اجتماعی استانداری با اشاره به این که مهمترین داشته هر کشور به خصوص نظام ما که یک نظام مردمی است، سرمایه انسانی آن می‌باشد و اگر بخواهیم این سرمایه انسانی را به عنوان سرمایه اجتماعی و پشتوانه اصلی کشور داشته باشیم باید همه جامعه را متناسب با توانایی و نقشی که ایفا می‌کنند در نظر بگیریم از همین رو با توجه به این که نیمی از جمعیت کشور را بانوان تشکیل می‌دهند باید با نگاه ویژه به شان و منزلت زنان در جامعه از این ظرفیت و فرصت استفاده بهینه نمود. اگر چه موانع و محدودیت‌هایی هست ولی باید تلاش کرد تا از این ظرفیت استفاده شود. زنان کشور ما ثابت کرده‌اند که پابه پای مردان می‌توانند در راه ارتقاء کشور مثمر ثمر باشند.
وی همچنین افزود: در رابطه با وضعیت زنان اطلاعات زیادی وجود دارد اما این اطلاعات منسجم نیستند و می‌خواهیم با توجه به اطلاعات به روز در حوزه بانوان و خانواده برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری شود که لازم است مدیران کل محترم دستگاه‌های اجرایی همکاری لازم را در اجرای طرح داشته باشند تا طرح مذکورطبق زمان‌بندی پیش برود و بتوانیم قدم‌های بعدی را در زمینه‌های دیگر پروژه برداریم و به دنبال راه‌کارهای اجرایی در رابطه با ارتقاء شاخص‌ها در زمینه بانوان و خانواده باشیم. ایشان با قدردانی از دستگاه‌ها و سازمان‌هایی که در رابطه با زنان سرپرست خانوار تلاش می‌کنند اضافه نمود باید برنامه‌های جدی در رابطه با توانمندسازی زنان سرپرست خانواده داشته باشیم و یکی از این برنامه‌ها آموزش است که با ارائه آموز‌ش‌های هدفمند و متناسب با نیاز جامعه و بازار کار امر توانمند سازی بانوان محقق خواهد شد. حمایت از زنان آموزش دیده برای ایجاد اشتغال برای آنان از وظایف دستگاه‌های اجرایی می‌‌باشد.
وی افزود: طرح بیمه روستاییان و عشایر از خدمات شایان دولت می‌باشد و اقدام خوبی که صورت گرفته زنان روستایی و عشایر تحت پوشش قرار گرفته‌اند و باید دستگاه‌های ذیربط باید به خوبی به وظایف خود عمل نمایند تا آمار بیمه‌شدگان بیشتر شود.
 
منبع: دفترامور بانوان و خانواده استانداری همدان
تمام حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به اداره كل امور زنان و خانواده وزارت كشور مي باشد و استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است
Copyright © 2010 Islamic Republic of Iran - Ministry of Interior's - All rights reserved.

تحت نظارت وف بومی