اداره كل امور زنان و خانواده وزارت كشور
اخبار
56456
وزارت کشور دراجرای الگوی واگذاری 30درصد از پست های مدیریتی به بانوان ، پیشتاز است . دکتر فریبا نظری افزود: زنان به عنوان اعضای موثر جامعه  در مسائل فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و افتصادی حضور فعال داشته و در سرنوشت جامعه شریک هستند و در این راستا  در کارنامه ی دولت هایی که پس از انقلاب اسلامی عهده دار وظایف مهم اجرایی کشور بوده اند، اقدامات ارزشمندی به ثبت رسانده اند. 
    وی با اشاره به اینکه در دولت دوازدهم نیز در راستای اجرای ماده 101 قانون برنامه ی ششم توسعه به منظور بهره مندی جامعه از سرمایه انسانی زنان در فرایند توسعه پایدار و متوازن و نیز اجرای الگوی واگذاری 30 درصد از پست های مدیرتی به بانوان در دستگاه های مختلف مورد اهتمام بوده است، گفت وزارت کشور در این میان جز وزارتخانه های پیشتاز بوده و در ساماندهی تقویت و ارتقای جایگاه سازمانی امور زنان و خانواده و انتصاب بانوان در پست های مدیریتی، تمام تلاش خود را در جهت اجرای بهینه ی قوانین و دسترسی به اهداف تعیین شده در برنامه ی ششم به کار گرفته است.
 
    دکتر نظری ادامه داد: وزیر محترم کشور اهتمام ویژه ای به این حوزه دارد و ما به عنوان متولی امور زنان و خانواده در وزارت کشور از این حمایت نهایت استفاده را برای ارتقای هر چه بیشتر بانوان خواهیم نمود و  با همکاری خوبی که بین این حوزه و معاونت محترم امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و همچنین فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی وجود دارد؛ تلاش خود را برای ادامه‌ی این مهم دو چندان خواهیم کرد.
 
مشاور امور بانوان و خانواده وزارت کشور در پایان گزارشی از افزایش کمی حضور بانوان در پست های مدیریتی در سطح وزاتخانه، استانداری ها، فرمانداری ها ، بخشداری ها و دهیاری ها در دولت دوازدهم ارائه کرد.
تنها در یک ساله ی دولت دوازدهم حدود 210 مدیر زن در رده های مدیرکل، معاون مدیرکل، ، معاون استاندار، فرماندار، معاون فرماندار، بخشدار و روسای ادارات؛ در سطوح مختلف این وزارتخانه منصوب شده اند.  با توجه به فعالیت حدود  330 مدیر زن در سطوح مختلف یاد شده حوزه های تابعه ی وزارت کشور دردولت یازدهم و دوازدهم؛ این میزان حاکی از رشد 90درصدی انتصاب مدیران زن دردولت دوازدهم ذیل این وزارتخانه می باشد.
از سوی دیگر 2490 دهیار زن در استان ها مشغول به خدمت هستند که از این میزان، 323 نفر در یکساله ی اخیر دولت دوازدهم منصوب شده اند.
 نظری افزود؛ دفتر امور زنان و خانواده وزارت کشور امیدواراست با اهتمام وزیر محترم کشور و استانداران پرتلاش، تا پایان دولت دوازدهم، تعداد مدیران زن در رده های مختلف افزایش یابد. چنانچه با تعامل و رایزنی های انجام شده با استانداران برخی استان ها به زودی شاهد انتصاب معاونین استانداران و فرمانداران از میان زنان توانمند و شایسته خواهیم بود. 
منبع: مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور
تمام حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به اداره كل امور زنان و خانواده وزارت كشور مي باشد و استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است
Copyright © 2010 Islamic Republic of Iran - Ministry of Interior's - All rights reserved.

تحت نظارت وف بومی