اداره كل امور زنان و خانواده وزارت كشور
اخبار
9869

48

7657
اعلام آمادگی مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده برای همکاری با یونیسف به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور: دومین سند همکاری وزارت کشور با صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) با حضور دکتر ویل پارکس نماینده یونیسف در ایران شجاعی کیاسری رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل در محل وزارت کشور امضا شد.
      در این مراسم فریبا نظری پور کیایی مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده و رضا محبوبی معاون سازمان امور اجتماعی، شهردار اصفهان و نمایندگان سازمان های مدیریت بحران، سازمان حمل و نقل و ترافیک، سازمان شهرداری ها و دهیاری ها نیز حضور داشتند.
      دکتر نظری پورکیایی در این جلسه با اشاره به آمادگی دفاتر بانوان و خانواده سراسر کشور برای همکاری با یونیسف گفت: تمامی دفاتر این مرکز در استانداری ها آمادگی کامل در راستای اجرایی و عملیاتی شدن همه جانبه مفاد این سند را دارند.
       گفتنی است در این سند ، به همکاری یونیسف و وزارت کشور  در زمینه اشتراک‌گذاری تجربیات بین المللی با متخصصین در سطح ملی برای اجرای رویکرد شهر دوستدار کودک توسط شهرداری ها،  پشتیبانی از برگزاری دو سمینار ملی شهر دوستدار کودک برای شهرداران، توسعه الگوی شهر دوستدار کودک حداقل در یک شهر ایران؛ آموزش برای ایجاد و نظارت بر بوستان های دوستدار کودک و فضاهای مناسب مادران و اطفال و همچنین بازدیدهای مطالعاتی بین المللی و حضور هیئت ایرانی در نشست جهانی شهر دوستدار کودک اشاره و  همچنین پیش بینی شده است که نقشه راه و الگویی برای افزایش آگاهی درباره ایمنی مطلوب تر سفرهای جاده ای برای کودکان در دو استان فارس و کهگیلویه و بویراحمد به عنوان استانهای پایلوت ایجاد شود.
 
 
منبع: دفتر امور بانوان و خانواده وزارت کشور
تمام حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به اداره كل امور زنان و خانواده وزارت كشور مي باشد و استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است
Copyright © 2010 Islamic Republic of Iran - Ministry of Interior's - All rights reserved.

تحت نظارت وف بومی