اداره كل امور زنان و خانواده وزارت كشور
اخبار
65546
مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده گفت: باید در جایگاه های مدیریتی به زنان اعتماد کرد و به آن ها فرصت داد؛ تنها در این صورت است که واقعا از توانمندی ها و مشارکت نیم دیگر جامعه بهره می بریم فریبا نظری در ششمین جلسه کارگروه تخصصی بانوان و خانواده مشترک با شورای مشورتی بانوان استان مرکزی در جمع خبرنگاران در اراک اظهار داشت: بر اساس تحقیقات تخصصی انجام شده بسیاری از آسیب های فردی و اجتماعی در سطح جامعه ناشی از عدم تعامل و یا عدم کفایت تعامل مناسب بین خانواده ها است . وی افزود: از جمله اتفاقات خوبی که طی یکی دو سال اخیر با برنامه ریزی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری و با همکاری و نظارت بر اجرا از سوي وزارت کشور در سطح دفاتر بانوان و خانواده استانداری ها رخ داده، اجرای طرح ملی گفتگوی خانواده است. 
نظری خاطرنشان کرد: این طرح در ۲۰ استان کشور با نظارت و همكاري حوزه های بانوان و خانواده های استانداری ها درحال اجرا است که استان مرکزی نیز از جمله این استان ها است. وی ادامه داد: این طرح می تواند افراد شرکت کننده را با خطرات گفتگو نکردن یا مناسب نبودن زمان گفتگو و ارتباط صمیمانه و چهره به چهره ي اعضای خانواده در در درون یک جامعه، آشنا کند. 
مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه ابلاغيه ي معاون اول رييس جمهور مبني بر ۳۰ درصد انتصابات زنان در مدیریت های میانی کشور در حال انجام و اجرا است، بیان داشت: در میان وزارتخانه های متعدد، وزارت کشور تقریبا طی یک سال نخست دولت دوازدهم با بیش از ۹۰ درصد انتصابات مدیران زن در پست های تعریف شده، در تحقق بخشیدن به ابلاغيه ي ياد شده؛ رشد و وضعيت خوبي دارد. وی با بیان اینکه در این خصوص به خوبی حرکت کرده ایم، اما هنوز در زمینه جایگاه های مدیریتی زنان به شرایط مطلوب نرسیده ایم، يادآور شد؛ باید در جایگاه های مدیریتی به زنان همچون مدیران مرد، اعتماد کرد و به آن ها فرصت داد؛ تنها در این صورت است که واقعا از توانمندی ها و مشارکت نیم دیگر جامعه بهره می بریم.
نظری خاطرنشان کرد: در این زمینه در استان مرکزی اتفاقات خوبی رخ داده است. وی تصریح کرد: استان مرکزی در راستای تحقق بخشیدن به این موضوع و ضمانت اجرایی به کارگیری مدیران زن، تفاهم نامه اي بین استانداری و دستگاه های اجرایی منعقد کرده که عملياتي شدن آن از سوی استانداری پیگیری می شود، این شیوه می تواند الگوی 
مناسبی در سایر استان ها نیز باشد.

 مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مرکزی نیز در این جلسه گفت: در راستای بکارگیری مدیران زن در استان، تفاهم نامه ای با معاون سیاسی و مدیران دستگاه های اجرایی استان امضا شد که براساس آن مدیران می بایست تا پایان شهریور ماه تعهدات خود را انجام دهند. زهرا فرجی با اشاره به اینکه مجموع مدیران ۵۰ دستگاه اجرایی در سطح استان دو هزار و ۷۱۹ نفر است، گفت: تعداد بانوان مدیر در سطح ۵۰ دستگاه مورد نظر تا پایان سال گذشته ۳۴۷ نفر بوده است، بکارگیری ۱۱۰ نفر از بانوان استان مرکزی در پست های مدیریتی یکی از برنامه های امسال استان بوده که نیمی از آن محقق شده و تا به امروز ۵۸ نفر از بانوان در پست های مدیریتی منصوب شده اند.

 
منبع: دفتر امور بانوان و خانواده وزارت کشور
تمام حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به اداره كل امور زنان و خانواده وزارت كشور مي باشد و استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است
Copyright © 2010 Islamic Republic of Iran - Ministry of Interior's - All rights reserved.

تحت نظارت وف بومی