1395/11/6 چهارشنبه
بازدید جناب آقای دکتر مردانی از مرکز علمی کاربردی شهرداری قزوین

جناب آقای دکتر مردانی در جریان بازدید از مرکز علمی کاربردی شهرداری قزوین، آموزش نیروهای دستگاه های اجرایی و توانمندسازی کارکنان برای ارائه خدمات مطلوب تر به مردم را از اهداف راه اندازی مراکز علمی کاربردی وزارت کشور دانست و خواستار توجه ویژه مراکز تابعه وزارت کشور به نیاز دهیاری ها، فرمانداری ها و شهرداری ها و احصاء اولویت های آموزشی مدیران و کارکنان شهرداری شد.

جناب آقای دکتر مردانی رئیس محترم موسسه آموزش عالی علمی کاربردی مدیریت شهری و روستایی وزارت کشور در بازدید از مرکز علمی کاربردی شهرداری قزوین مطرح کرد:

مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری قزوین از بهترین های مراکز وزارت کشور است

جناب آقای دکتر مردانی در جریان بازدید از مرکز علمی کاربردی شهرداری قزوین، آموزش نیروهای دستگاه های اجرایی و توانمندسازی کارکنان برای ارائه خدمات مطلوب تر به مردم را از اهداف راه اندازی مراکز علمی کاربردی وزارت کشور دانست و خواستار توجه ویژه مراکز تابعه وزارت کشور به نیاز دهیاری ها، فرمانداری ها و شهرداری ها و احصاء اولویت های آموزشی مدیران و کارکنان شهرداری شد.

ایشان هدف از تشکیل دانشگاه جامع علمی کاربردی مهارت محور کردن دوره ها دانست و افزود در این موسسه آموزش ها به سمت آموزش های کاربردی سوق داده می شود که نتیجه اصلی آن کارآفرینی و گسترش اشتغال در جامعه است. فرهنگ سازی و ایجاد نگرش مثبت توام با احساس مسئولیت در معاونین و مدیران ارشد کشوری، استان ها و شهرستان ها نسبت به اهمیت کادرسازی و اجرای آموزش های تخصصی حوزه ماموریت و جامعه از مهمترین اهداف و برنامه های این موسسه در سال جاری است. مهارت محوری از مهمترین برنامه های این موسسه است بنابراین پرهیز از مباحث نظری، حرکت به سمت مباحث کاربردی و افزایش سهم دروس حوزه مهارتی در دستور کار قرارگیرد.

وی تاکید کرد مسئولان استانی باید با توجه به نیاز و ویژگی های بومی آن مناطق به مقوله آموزش علمی و کاربردی ورود پیداکنند و در حقیقت این اقدام گامی مناسب در جهت تامین نیاز های تخصصی و آموزش مهارت های شغلی کارکنان ادارات در استان ها می باشد.

جناب آقای دکتر مردانی ضمن قدردانی از عملکرد مطلوب جناب آقای حق شناس، رئیس محترم مرکز علمی کاربردی شهرداری قزوین بیان کرد مراکز علمی کاربردی وابسته به دستگاه ها با یک نیاز سنجی می توانند نسبت به تهیه محتوی و همچنین فراهم آوردن بستر برای توسعه آموزش های مورد نیاز در همان مرکز اقدام کنند.

جناب آقای غیاثوند عضو محترم شورای شهر قزوین نیز از اقدامات ارزشمند و عملکرد مطلوب این مرکز تقدیر کرد و سطح کیفی آموزش در مرکز علمی کاربردی شهردرای قزوین را نسبت به سال های گذشته بسیار مطلوب تر دانست. وی با استناد به فرمایش مقام معظم رهبری (حفطه اله) مبنی بر اینکه افسران جنگ نرم استادان دانشگاه هستند افزود: در گزینش استادان دانشگاه باید شاخص های مهمی نظیر تدین، تعهد و تخصص مورد توجه قرارگیرد تا شاهد تربیت نیروی انسانی کارآمد باشیم.

سرکار خانم نخستین عضو محترم شورای شهر قزوین نیز از عملکرد مطلوب مدیریتی جناب آقای حق شناس قدردانی کرد و افزود : استادان این مرکز مورد وثوق ما هستند. در سال های گذشته به دلیل برخی موارد شورای شهر مجبور به ورود به برخی از مسائل مرکز بود، ولی به دلیل شفافیتی که در عملکرد مجموعه مدیریتی مرکز علمی کاربردی شهرداری قزوین مشاهده می شود دیگر نیازی به این موضوع نیست.

جناب آقای صدیقی از اعضای محترم شورای شهر نیز از فعالیت های ارزشمند این مرکز تقدیر کرد و افزود: این مرکز باید توامان به علم و مهارت بپردازد چراکه هر دو بدون یکدیگر نقص دارند. شهرداری قزوین همواره از هیچ حمایت و کمکی به این مرکز دریغ نکرده و درآینده نیز مضایقه نخواهد کرد.

وی اظهار امیدواری کرد این مرکز به لحاظ آموزش و پژوهش به رتبه ای برسد که مجموعه مدیریت شهری بتواند در اداره بهتر شهر از کمک های این مرکز بهره مند گردد.

جناب آقای خزائلی معاون محترم برنامه ریزی و توسعه شهرداری قزوین نیز افزود : از بهترین و متخصص ترین نیروهای شهرداری قزوین در کادر مدیریتی مرکز علمی کاربردی شهردرای قزوین استفاده شده است.

جناب آقای گنجی معاون سرمایه گذاری و مشارکت های اقتصادی شهرداری قزوین نیز در جریان این بازدید از عملکرد خوب و صادقانه رئیس مرکز قدردانی کرد.

برگزاری 10هزار نفر ساعت آموزش برای کارکنان شهرداری های استان قزوین

جناب آقای حق شناس در این بازدید گفت : در این مرکز سعی می شود تا آموزش ها به سمت آموزش های کاربردی سوق داده شود که نتیجه اصلی آن کارآفرینی و گسترش اشتغال در جامعه می باشد. وی از برگزاری 10 هزار نفر ساعت آموزش برای کارکنان شهردرای های استان قزوین خبر داد و افزود: همچنین درآینده نزدیک قراردادی با برخی از دستگاه های دولتی استان قزوین جهت گذرندان دوره های آموزش ضمن خدمت کارکنان در این مرکز به امضاء خواهد رسید. وی همچنین از برگزاری دوره های ماموریت محور ویژه کارکنان تاکسیرانی، پسماند، آتش نشانی در این مرکز خبر داد و افزود: دوره های ماموریت محور مجموعه مدیریت شهری در سطح استان قزوین فقط در این مرکز برگزار می شود.

ایشان با بیان مطلب که ریاست کارگروه حقوقی مراکز آموزش علمی کاربردی وزارت کشور بر عهده مرکز علمی کاربردی شهردرای قزوین است گفت: در حال حاضر 400 دانشجو در این مرکز مشغول تحصیل می باشند.

شایان ذکر است طی بازدید کارشناسان ارشد بازرسان وزارت کشور از زیر مجموعه مرکز علمی کاربردی شهرداری قزوین، وضعیت اداری مالی این مرکز را بسیار مطلوب ارزیابی کردند که به پاس کسب رتبه برتر انضباط مالی و اداری این مرکز، دکتر محمدرضا مردانی ریاست محترم موسسه علمی کاربردی مدیریت شهری و روستایی وزارت کشور با حضور در این مرکز ضمن بازدید از بخش های مختلف مرکز و دیدار با مدیران ارشد شهرداری و جمعهی از اعضای شورای شهر قزوین با اعطای لوح تقدیر از عملکرد خوب این مرکز قدردانی کرد.