1394/9/15 يكشنبه
پیام تبریک رئیس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی مدیریت شهری و روستایی به مناسبت 16 آذر روز دانشجو


پیام تبریک رئیس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی مدیریت شهری و روستایی به مناسبت 16 آذر روز دانشجو
روز دانشجو رابه تمام دانشجویان فهیم عرصه ی علم و عمل و ایمان تبریک عرض می نمایم.


جوانان عزیز! و دانشجویان ارجمند و گران سنگ مراکز علمی کاربردی حوزه مدیریت شهری و روستایی  امانت‏بزرگ استقلال و آزادی که از دام دو قطب شرق و غرب با مجاهدت و فداکاری
   ملت عظیم‏الشان ایران به دست آمده است، به شما عزیزان سپرده شده و مسئولیت‏بزرگی به عهده همه گذاشته است، همه ملت‏به خصوص دانشجویان مسلمان که مدیران  آینده کشومان هستند، مسئول صیانت و پاسداری از این امانت‏بزرگ الهی می‏باشند .
 
آرمان طلبی در طول دوران مبارزات دانشجویان این مرز و بوم به عنوان یک مقیاس مهم مایه برکات و ثمرات فراوانی بوده است. 16 آذر که نشان از پایمردی و ایستادگی دانشجویان مسلمان در برابر نظام سلطه دارد یاد آور رشادت دانشجویانی است که سینه خود را در برابر تیرهای استعماری دشمن سپر کردند و در گذر زمان فریاد ضد استکباری ملت ایران را به گوش جهانیان رسانده اند.دانشجوی آگاه با الهام از سیره سیاسی الهی امام امت ، نصایح رهبر فرزانه انقلاب و حرکت در خط سرخ شهادت ،توانسته است دور از هیاهوی تبلیغاتی دشمنان ،استقلال طلبی،آزادی خواهی و استکبار ستیزی خود را حفظ کند. و پیشرفت های شایانی را در توسعه همه جانبه ایران اسلامی بردارد که ما موفقیت های چشمگیر آن  رادر در زمینه های مختلف علمی و اقتصادی و صنعتی  شاهد هستیم
دانشجویی که در مکتب حسینی بالنده و رشد یافته است در تمامی عرصه های علمی ،سیاسی و اجتماعی با نصب العین قرار دادن فرمایشات مقام معظم رهبری؛ حاضر شده و به عنوان نیروی پیشران فکری جامعه باعث بالندگی کشور اسلامی ایران می شود.
امروز استکبار جهانی و در راس آن صهیونیسم جهانی در پی آن است تا با سست کردن پیوندهای عمیق دانشجو با خط ولایت و دور کردن این قشر متفکر از دامان علم ، جهاد علمی کشور را متوقف نماید.ترور نخبگان میهن ،مصداق بارز برنامه بلند مدت امپریالیسم است اما مجاهدت دانش پژوهان،دشمن را قطع یقین مایوس خواهد کرد.


اقدام رژیم استبدادی پهلوی در به خون کشیدن دانشگاه در سال 1332، نمادی است روشن از دشمنی دیرینه استبداد و استعمار با دانش و بینش و در عین حال پیروزی و نصرت نهایی مردم ایران در دو دهه بعد، با پیشتازی اهل علم در حوزه و دانشگاه نمونه ای واضح است از قدرت بی نهایت علم توام با ایمان. قدرتی که نه تنها سالیان سال استبداد و دیکتاتوری  داخلی را در هم شکست، بلکه هشت سال در مقابل دشمن خارجی و همه حامیانش ایستاد و از کیان کشور و عزت ملی ایران دفاع کرد.

در دهه چهارم انقلاب ،دانشجوی ایرانی با تکیه بر همین قدرت، مسیر تولید علم و بومی سازی دانش و تحقق الگوی ایرانی اسلامی  را می پیماید و روز به روز کشور را به قله دانش و انسانیت نزدیک تر می سازد. تلاش دانشجویان عزیز ایرانی که علی رغم همه کاستی ها و برخی تنگ نظری ها همچون ستاره ای در آسمان علم جویی، آزادی خواهی و ظلم ستیزی می درخشند ستودنی و مبارک است.

یاد و خاطره همه شهدای دانشجو و دانشگاه، سه شهید روز دانشجو و شهدای هسته ای کشور را گرامی می دارم و برای همه دانشجویان و به خصوص دانشجویان مراکز علمی کاربردی مدیریت شهری و روستایی آرزوی موفقیت روزافزون در عرصه علم و ایمان دارم و انتظار است تا دانشجویان این حوزه در کسب توانمندیهای لازم در راستای ارتقای کارآمدی و اثربخشی مدیریت شهری و حاکمیتی و کار آفرینی و مهارت های شغلی گام های موثری بردارند
 
همه با هم به سوی علم ، ایمان  کارآفرینی و مهارت آموزی برای توسعه کشور عزیزمان ایرا ن اسلامی.
دکترمحمد رضا مردانی
رئیس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی مدیریت شهری و روستایی
 

نسخه قابل چاپ