1394/10/6 يكشنبه
نشست هم اندیشی و هماهنگی طرح آموزش مربیان و کاربران انتخابات الکترونیکی


نشست هم اندیشی و هماهنگی طرح آموزش مربیان و کاربران انتخابات الکترونیکی
ویژه انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری برگزار شد
به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش عالی علمی کاربردی مدیریت شهری و روستایی:  همزمان با آغاز ثبت نام دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و  وپنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری نشست هم اندیشی و هماهنگی طرح آموزش مربیان و کاربران انتخابات الکترونیکی ویژه انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در محل این موسسه  برگزار شد.
شایان ذکر است در این نشست که با حضور دکتر مردانی رئیس موسسه و معاونین و مدیران مجموعه ، دکتر شجاعان رئیس مرکزفنآوری اطلاعات و آمار وزارت کشور و معاونین و مدیران آن مرکز ،روسای مراکز و نمایندگان استانداری های  مربوطه برگزار شد دکتر مردانی ضمن خیر مقدم به حاضران گفت: از زمان شکل گیری جمهوری اسلامی ایران ما شاهد حضور گسترده مردم و مردم سالاری بودیم . وی افزود: ما که هم اکنون سی سومین انتخابات را در این نظام  کلید می زنیم کمتر از 4 دهه از عمر این نظام سپری شده که مشارکت سیاسی یکی از شاخص های دموکراتیک و مردم سالاری است که کشور ایرا ن در این زمینه در منطقه خاورمیانه زبانزد است.
رئیس موسسه آموز ش عالی علمی کاربردی  مدیریت شهری و روستایی اظهار کرد: تشکل سیاسی و نهاد های مدنی و فراهم کردن بستر لازم حضور مردم توسط مسئولان ذیربط را امری ضروری و مهم برشمرد. مردانی ادامه داد ما در مقایسه با دیگر کشور های دنیا از نظر میزان مشارکت مردمی آمار قابل چشمگیری داشتیم و دشمنان همیشه سعی دارند تا با دسیسه و نیرنگ این حضور گسترده مردم را کمرنگ جلوه دهند.
وی در پایان  سخنانش از حاضرین در این نشست خواست تا با هم افزایی و همدلی بیشتر و  فراگیری آموزش های لازم ،زمینه اجرای انتخابات الکترونیکی را برای حضور حداکثری مردم فراهم نمایند.
در ادامه مهندس شجاعان ضمن قدردانی از رئیس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی مدیریت شهری و روستایی که زمینه این آموزش را فراهم نمود گفت: موضوع انتخابات الکترونیکی در هیات دولت مطرح و قرار شد در گام نخست در کلان شهر های کشور برگزار شود
رئیس مرکز فنآوری اطلاعات و آمار وزارت کشور افزود: طرح اولیه باشورای نگهبان بسته شد و طی چند جلسه قرار شد تا از نظر مسائل کیفی و امنیتی و کاهش حداکثری خطا در این پرژوه بررسی بیشتری قرار گیرد .
وی ادامه داد: ما کلیه تجهیزات این کار را در ازمایشگاه های معتبر مورد سنجش و کنترل کیفیت قرار دادیم تا از لحاظ فنی ،استاندارد های لازمه را داشته باشند.
شجاعان افزود: این کار قرار است مطابق پیشنهاد دولت در کلان شهر های تهران، تبریز ، کرج ، مشهد ، قم ،کرمان، و... اجراء شود و البته برای تمامی این حوزه های انتخاباتی تائید شورای نگهبان لازم است.
رئیس مرکز فنآوری اطلاعات و آمار وزارت کشور اظهار کرد: ما چون فرصت زیادی نداشتیم تصمیم گرفتیم موضوع آموزش را با همکاری این موسسه آغاز نماییم که در مرحله اول شصت نفر آموزش خواهند دید که به عنوان مدرس به ده هزار نفر  دیگه آموزش خواهند داد البته دریک کارگاه یک روزه با چندین دفعه تمرین و ممارست انجام خواهد شد.
بایدخاطر نشان ساخت: در ادامه شجاعان و همکارانشان به توضیح بیشتر مسایل فنی و کم و کیف موضوع پرداختند و به پرسش های حاضرین در این جلسه پاسخ دادند.
 

عكس هاي مرتبط :


نسخه قابل چاپ