1394/10/12 شنبه
جهان اسلام باید در مقابل شهادت شیخ نمر واکنش نشان دهد


جهان اسلام باید در مقابل شهادت شیخ نمر واکنش نشان دهد
در حالی که تروریستهای افراطی و تکفیری، امنیت و آسایش ملتهای منطقه و جهان را سلب و ثبات و موجودیت برخی دولتهای منطقه را تهدید می کنند؛ اعدام شخصیتی اندیشمند ، مبارز همچون آیت ا... شیخ النمر که ابزاری جز سخن گفتن برای تحقق اهداف سیاسی و دینی خود نداشت تنها عمق  ضعف ،بی تدبیری و سردرگمی آل سعود را نشان می‌دهد.
مبرهن است آمریکا و رژیم صهیونیستی اهدافی جز ایجاد اختلاف و تفرقه در دنیای اسلام و شیعه و سنی و همچنین ترویج شیعه هراسی و اسلام هراسی هستند که رژیم آل سعود نیز با به شهادت رساندن شیخ نمر خوش خدمتی‌اش را به آنها بیش ا ز پیش نشان داد، اقدامی که حتماً‌ پرهزینه خواهد بود . از سوی دیگر آل سعود با به شهادت رساندن شیخ نمر به دنبال جبران شکست‌هایش در منطقه و بیرون آمدن از گرفتار‌ی‌هایی که در یمن ، عراق و سوریه و مناطق دیگر برای خود به وجود آورده است، می‌باشد.
آنها با این جنایت به دنبال قدرت‌نمایی در منطقه هستند و در کنار آن می‌خواهند از پشتیبانی رژیم صهیونیستی و آمریکا برای بقا و موجودیت‌شان در منطقه استفاده کنند.
دولت عربستان در حالی که از جریان های تروریستی و افراط گرایان تکفیری حمایت می کند با منتقدان داخلی خود با زبان اعدام و سرکوب سخن می گوید و روشن است که نتایج این سیاست عقیم و غیر مسئولانه متوجه عاملان آن شده و دولت عربستان تاوان سختی بابت پی گیری این سیاست ها خواهد پرداخت.
کشورهای اسلامی باید در این مورد واکنش نشان دهند. چرا باید در منا هفت هزار نفر کشته شود و کشورهای اسلامی سکوت کنند و حتی یک اطلاعیه هم ندهند؟ دولت جمهوری اسلامی ایران نیز باید قاطعانه پای کار بیاید و مقابل این دولت ظالم که بویی از اسلام نبرده و به نام اسلام حکومت می‌کند محکم بایستد.
لذا این موسسه ضمن محکوم نمودن شهادت شیخ نمر توسط آل سعود به نمایندگی از تمامی مراکز علمی کاربردی  مدیریت شهری و روستایی آمادگی خود جهت حضور در تمامی تجمعات مربوط به اعلام تنفر و انزجار از سیاست ههای دولت بی کفایت آل سعود و محکومیت شهادت آن بزرگوار راش اعلام می دارد.
 
روابط عمومی موسسه

نسخه قابل چاپ