دوشنبه 26 آذر 1397  
 
Monday, December 17, 2018  
 
الإثنين, ربيع الثاني 10, 1440  
 
banner banner banner
آیکون منو
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/7/19 پنجشنبه
جمالي نژاد: گفتمان جدید در سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور ضروري است
رييس سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور طي سخناني در جمع شهرداران منتخب استانها تغيير گفتمان در اين سازمان را با توجه به اينكه در سالهاي اخير فعاليتهاي شهرداري ها نسبت به گذشته تنوع بيشتري پيدا كرده و انتظارات جامعه از آنها افزايش يافته، ضروري ذكر كرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، ‌مهدي جمالي نژاد كه در ششمين دوره انتخابات شهرداران عضو شوراي سازمان شهرداري ها و دهياري ها سخن مي گفت، تصريح كرد: ما براي ايجاد تحول در فعاليت ها و اقدامات سازمان شهرداري ها و دهياري ها نيازمند رويكرد جديد و نگاه نو به مسايل و مشكلات مديريت شهري و روستايي هستيم.
وي با بيان اينكه سازمان شهرداري ها و دهياري ها ي كشور  اگر به دنبال تحول در نحوه اداره شهرداري ها و دهياري هاست ابتدا بايد اين تحول را در خود ايجاد نمايد، تصريح كرد: چاره اي نداريم جز اينكه با نگاه جديد به مشكلات بنگريم و در عين حال با اتكا به ايده هاي خلاقانه سازمان شهرداريها و دهياريها را با انگيزه تر از قبل در عرصه مديريت شهري و روستايي  پيش ببريم تا ضمن پيشبرد مناسب اهداف سازمان، زمينه ارتقاي سطح خدمت رساني شهرداري ها و دهياريها را فراهم نماييم.
جمالي نژاد با اشاره به مشكلات كاري حوزه شهرداري ها خطاب به شهرداران منتخب استانها گفت: تغيير نگاه شهرداران و كاركنان شهرداري ها  در روش اداره شهر با توجه به تحولاتي كه در سالهاي اخير در عرصه هاي مديريتي و اقتصادي و حوزه مديريت شهري كشور پيش آمده، ضروري است و شهرداري ها بايد از روش هاي جديد مديريتي و فناوري هاي نوين بهره ببرند.
وي با اشاره به محدوديت هاي مالي فعلي اظهار كرد: لازم است شهرداران بيش از گذشته قابليتها و ظرفيتهاي شهر و منطقه خود را شناسايي و از آنها براي ايجاد درآمد و توليد ثروت استفاده نمايند.
جمالي نژاد تصريح كرد: خوشبختانه شهرها و مناطق روستايي كشورمان داراي جاذبه هاي مناسب و گاه منحصربفردي براي توليد درآمد هستند ولي اين امر با نگاه هاي مديريتي سنتي، قديمي و اداري امكان پذير نيست و تحقق آن مستلزم ميدان دادن شهرداريها و دهياريها به تفكرات جديد و ايده هاي خلاقانه و صاحبان فكرها و انديشه هاي جديد مي باشد.
رييس سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور همچنين با اشاره به محدود بودن منابع و اعتبارات دولتي براي كمك به شهرداري ها از شهرداران خواست براي اجراي پروژه هاي شهري از ظرفيت سرمايه گذاران و بخش خصوصي استفاده نمايند و گفت: شهرداريها بايد در گام اول در جامعه اعتمادسازي نمايند.
جمالي نژاد اضافه كرد: توسعه مديريت شهري و روستايي بدون مشاركت مستمر شهروندان در برنامه هاي شهرداري و دهياري محقق نخواهد شد، بنابراين اين دو نهاد بايد تلاش خود براي ايجاد زمينه رفاه، آسایش و نشاط روزافزون مردم را به جامعه نشان دهند تا آنها هم در برنامه هاي شهرداري و دهياري مشاركت فعالي داشته باشند.
 وي همچنين جلب مشاركت نخبگان در توسعه پایدار شهرداري ها را مهم عنوان نمود و بهره مندي از طرح هاي مطالعاتي و كاربردي پژوهشگران و بكارگيري و جذب ایده های نوآورانه  و استفاده بهينه از نظرات آنها را الزامی دانست.
رييس سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به انجام ششمين دوره انتخابات شهرداران عضو شوراي اين سازمان پس از چهار سال ابراز اميدواري نمود كه اعضاي جديد در دوره كاري خود با همفكري و تعامل با ساير شهرداران و دست اندركاران عرصه مديريت شهري و صاحب نظران اين حوزه؛ منشاء برنامه ها و اقدامات مناسبي براي برطرف شدن مشكلات شهرداريها باشند.
 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
نشانی   :   تهران  -  خیابان شهید دکتر حسین فاطمی - قبل از میدان جهاد
کدپستی 1414776145    -     تلفن‌خانه   :   84861
info@moi.ir

تحت نظارت وف بومی