يكشنبه 25 آذر 1397  
 
Sunday, December 16, 2018  
 
الأحد, ربيع الثاني 09, 1440  
 
banner banner banner
آیکون منو
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اخبار استان ها
1397/7/10 سه شنبه
واگذاری ۲۰۰ میلیارد تسهیلات به واحدهای تولیدی
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های ایران گفت: اخیراً ۲۰۰ میلیارد تومان با بانک صنعت و معدن توافق کرده‌ایم که حدود ۱۰ تا ۱۳ درصد تسهیلات در اختیار واحدهای تولیدی و صنایع قرار دهند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، صادق نجفی در حاشیه بازدید از بزرگ‌ترین واحد تولید و صادرات ریسندگی و تولید پارچه رومبلی در شهرک صنعتی قرچک در جمع خبرنگاران اظهار داشت: واحدهای تولیدی در شرایط سختی به لحاظ تأمین آب، ارز و تأمین نقدینگی با مشکل روبرو هستند.

وی افزود: در این شرایط در کشور باید خودمان چند کار انجام دهیم، اولین مورد این است که باید فضای کسب‌وکار را برای این‌ها مهیا کنیم تا با مشکل روبرو نشوند.

نجفی گفت: این قابل‌قبول نیست که بیش از چند ماه است که ماشین‌آلات در گمرک مانده است و بخشی از این واحدها در حوزه رنگرزی  هنوز راه‌اندازی نشده است و ما از این واحدها که به‌تازگی راه‌اندازی شده‌اند بسیار داریم.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های ایران بیان کرد: در حال حاضر در این واحد ریسندگی و تولید پارچه رومبلی ۱۸۰ نفر در حال کار هستند و بالای چند میلیون مترمربع تولید پارچه‌ی رومبلی دارند که قبلاً آن‌ها را وارد می‌کردیم که در حال حاضر واردات این پارچه‌ها را ممنوع شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تأکید کرد: در حال پیگیری هستیم که مواد اولیه این کارخانه که بخشی از آن وارداتی است حل شود و به‌زودی با ارز دولتی مواد اولیه وارد می‌کنند.

نجفی تصریح کرد: اخیراً ۲۰۰ میلیارد تومان با بانک صنعت و معدن توافق کرده‌ایم که حدود ۱۰ تا ۱۳ درصد تسهیلات در اختیار واحدهای تولیدی و صنایع قرار دهند و خوشبختانه آیین‌نامه تبصره ۱۸ هم تصویب و ابلاغ شد که ازاینجا هم ۱۰ درصد تسهیلات داده می‌شود که جزء آن مواردی است که با همین تبصره‌ها در اختیار عزیزان قرار داده می‌شود.

وی تأکید کرد: علاوه بر آن‌یک بسته حمایتی هم وزارت صنعت و معدن داده است که در آن پیشنهادهای متعددی شده ازجمله اینکه خورده شهرک‌ها ۸۰ درصد جرائمی که کارآفرین‌ها داشتند و یا با رقم کمتری دریافت و یا با اقساط بلندمدت ۶۰ ماهه دریافت کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: خوشبختانه مقام مالی وزارت هم پیگیر این موضوع است تا بتوانیم تسهیلاتی که در این بسته‌ها وجود دارد به تصویب هیئت دولت برسانیم.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های ایران گفت: حدود ۲/۵ میلیون مترمربع از پارچه‌های رومبلی را وارد کشور می‌شد و در حال حاضر ظرفیت این واحد ۴/۵ میلیون مترمربع است، یعنی ۹۰ درصد بیش از آن چیزی که در کشور نیاز داریم تولید می‌شود.

نجفی بیان داشت: کارخانه پارچه رومبلی شهرک صنعتی قرچک سالانه ۳۳۶۰۰۰۰۰ هزار متر پارچه تولید می‌کند و در حال حاضر این شرکت با یک نوبت‌کاری فعالیت می‌کند و در صورت کمک‌های دولت و تأمین مواد به ۲ نوبت‌کاری فعالیت خواهد کرد که دراین‌بین ۴۰۰ نفر نیروی کار به خدمت خواهد گرفت.

در ادامه به بازدید از کارخانه پارچه رومبلی در شهرک صنعتی قرچک پرداخت و از نزدیک در جریان مشکلات این واحد تولیدی قرار گرفت.

گفتنی است با تولید پارچه رومبلی در این کارخانه سالانه ۱۵۰میلیون یورو ارزی در کشور ذخیره می‌شود.

آرشیو
نسخه قابل چاپ
نشانی   :   تهران  -  خیابان شهید دکتر حسین فاطمی - قبل از میدان جهاد
کدپستی 1414776145    -     تلفن‌خانه   :   84861
info@moi.ir

تحت نظارت وف بومی